Aktualności

 • Wszystkie
 • Bariatria
 • Chirurgia plastyczna
 • Dietetyka
 • Estetyka
 • Flebologia
 • Genetyka
 • Ginekologia
 • Laryngologia
 • Okulistyka
 • Optyka
 • Ortopedia
 • Rehabilitacja
 • Stomatologia
 • Urologia
 • Weterynaria
 • Współpraca

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK

LASEROWE ZAMYKANIE NACZYNEK Cera naczynkowa charakteryzuje się występowaniem naczynek krwionośnych blisko pod powierzchnią skóry. Powoduje to, że jest wyjątkowo wrażliwa – reaguje zaczerwienieniem, ściągnięciem i pieczeniem na wiatr, mróz i zmiany temperatury. Jeśli nie robi się nic, by łagodzić takie stany podrażnienia, może dojść do utrwalenia zaczerwienień, a nawet trwałego rozszerzenia się naczynek i wystąpienia (czytaj więcej)

LIPLASE – NIEINWAZYJNA METODA WYPEŁNIANIA I UJĘDRNIANIA UST

LIPLASE – NIEINWAZYJNA METODA WYPEŁNIANIA I UJĘDRNIANIA UST Upływ czasu widać nie tylko na skórze. Zmianie ulega też wygląd ust – stają się węższe, mniej wydatne, a czerwień wargowa traci swój kolor. Odmłodzenie ust jest możliwe bezpieczną metodą LipLase, polegającą na zastosowaniu lasera. LipLase ujędrnia, odżywia i poprawia kolor ust, napina skórę i wygładza zmarszczki (czytaj więcej)

Implant zęba – wszystko, co powinieneś wiedzieć o kosztach

Piękny uśmiech nie jest zarezerwowany wyłącznie dla hollywoodzkich gwiazd. Każdy z nas może taki mieć. A jeśli pojawią się luki w uzębieniu, należy jak najszybciej zdecydować się na odbudowę brakujących zębów. Estetycznym rozwiązaniem jest implant zębowy. Ile kosztuje implant zęba i czy warto w niego zainwestować? Leczenie implantologiczne jest dziś bardzo popularne i chętnie wybierane (czytaj więcej)

Usuwanie rozstępów – metody i efekty

Usuwanie rozstępów – metody i efekty Rozstępy dotyczą nie tylko kobiet, ale i mężczyzn. Pojawiają się niezależnie od wieku, bo już u nastolatków w okresie dojrzewania, i to nie tylko u osób otyłych. Czy można się ich pozbyć? Zdecydowanie tak. Co ważne, mamy duże szanse, żeby odnieść sukces w walce z rozstępami. Choć nie pojawiają (czytaj więcej)

Depilacja laserowa bikini i jej koszty

Depilacja laserowa bikini to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów z okolic intymnych za pomocą skoncentrowanego światła laserowego. Procedura ta pozwala na trwałe zmniejszenie ilości włosów w strefie bikini. Korzyści z depilacji bikini to przede wszystkim estetyczna, gładka skóra.

Biostymulacja – odmładzanie skóry od środka

Starzenie się skóry jest naturalnym procesem, którego nie da się zatrzymać. Jednak dzięki rozwojowi medycyny estetycznej – możliwe jest efektywne spowolnienie postępujących oznak procesu starzenia i minimalizowanie ich widoczności. Biostymulacja jest nowoczesnym podejściem do rewitalizacji i odmładzania skóry, bazującym na stymulacji naturalnych procesów regeneracyjnych organizmu. Ten innowacyjny zabieg skupia się na pobudzaniu komórek skóry do (czytaj więcej)

Hydroksyapatyt wapnia – czym jest i jak działa na skórę?

Hydroksyapatyt wapnia jest ceniony w medycynie estetycznej za swoje wielokierunkowe działanie i zdolność do stymulowania jej naturalnych procesów regeneracyjnych. Czy warto zdecydować się na wykorzystujący go zabieg? Jak najbardziej! Z tego wpisu dowiesz się, dlaczego. Czym jest hydroksyapatyt wapnia i czy jest bezpieczny? Hydroksyapatyt wapnia jest biokompatybilnym materiałem wypełniającym, który jest szeroko wykorzystywany do poprawy (czytaj więcej)

Zabieg kwasem polimlekowym – przebieg, efekty i cena. Poznaj kwas polimlekowy!

Masz wpływ na wygląd owalu twarzy i jędrność skóry! Zabiegi z użyciem kwasu polimlekowego (sculptra) pozwalają skutecznie stymulować produkcję kolagenu u pacjenta, zapewniając efekt liftingu bez ingerencji chirurgicznej. Piękna, młoda i promienna skóra to marzenie wielu z nas. W miarę jak czas upływa, skóra podlega naturalnym procesom starzenia się, które prowadzą do utraty elastyczności i (czytaj więcej)

Peeling fenolowy – jak działa ten zabieg na skórę?

Peeling fenolowy może pomóc w oczyszczeniu skóry, a nawet w usunięciu głębokich zmarszczek oraz blizn. Ale zabieg ten, chociaż wysoce efektywny, nie jest pozbawiony wad. Na czym polega peeling fenolowy, jak się do niego przygotować oraz czy ta procedura jest dla wszystkich? Na czym polega peeling fenolowy? Zacznijmy może od tego, czym jest fenol – (czytaj więcej)

Metody powiększania ust i ich koszty

Zabieg powiększania ust jest jednym z najczęściej wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Nie tylko sprawia, że wargi są pełniejsze, ale również pomaga poprawić ich kształt oraz proporcje. Kiedy warto zdecydować się na zabieg powiększania ust, czy ta procedura jest bezpieczna, ile kosztuje oraz jakie metody wypełniania ust stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej? Jeśli chcesz wymodelować (czytaj więcej)

Jak działa kwas hialuronowy na skórę twarzy?

Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla organizmu oraz zalecany dla wszystkich rodzajów skóry. Ta substancja wygładza, nawilża i ujędrnia. Do tego uważana jest za antidotum przeciwko starzeniu się. Dlaczego więc nie wykorzystać jej zalet?

Licówki – przebieg zabiegu oraz cennik

Co to są licówki dentystyczne? Założenie najczęściej wybieranych licówek porcelanowych to działanie kilkuetapowe, które jednak nie zawsze trwa długo. Wszystko zależy od stanu zębów i zgryzu. Przed zabiegiem niezbędne jest przejście kwalifikacji lekarskiej. Stomatolog bada zgryz, określa stan zdrowia zębów i dziąseł, a także jakość szkliwa i na tej podstawie dobiera najwłaściwszy rodzaj licówek. Współcześnie dominuje tendencja do jak najmniejszej ingerencji w tkankę zęba, (czytaj więcej)

Finansowanie MediRatami procedur bariatrycznych

Stosowane są różne metody endoskopowego zmniejszenia żołądka. Ogólnie możemy podzielić je na dwie grupy:  zabiegi, których celem jest zmniejszenie ilości przyjmowanych pokarmów  zabiegi, które zmniejszają ilość składników pokarmowych wchłanianych przez jelito.  Oczywiście zawsze to lekarz decyduje, która z metod powinna być zastosowana.  Zabiegi  te wykonuje się bez tak zwanego „otwierania brzucha, czyli bez przecinania powłok (czytaj więcej)

Protetyka dentystyczna – cena

Czasem musimy zmierzyć się z problemem utraty naturalnego uzębienia czy rozległych braków zębów. Dotyczy to osób w starszym wieku, ale też tych, którzy ulegli wypadkom lub zmagają się z poważnym problemem próchnicy. Rekonstrukcja nie jest żadnym problemem, jeśli tylko wybierzemy odpowiedni gabinet stomatologiczny, który pomoże nam przywrócić atrakcyjny uśmiech oraz funkcjonalność jamy ustnej. Do wyboru (czytaj więcej)

Okluzja – czym jest i jak ją leczyć?

Choroba okluzyjna może być przyczyną wielu nieprzyjemnych dolegliwości, takich jak: bóle zębów i mięśni twarzy, bóle głowy, nadwrażliwość zębów, zmęczenie mięśni twarzy, rozchwianie zębów czy zgrzytanie zębami w nocy. Zauważyłeś u siebie takie objawy? W takim razie warto udać się do stomatologa. Nieleczona okluzja może doprowadzić nawet do utraty zębów, dlatego pacjenci nie powinni bagatelizować (czytaj więcej)

Kortykotomia – wskazania, przebieg i cena

Kortykotomia to zabieg z zakresu chirurgii stomatologicznej, który przeprowadza się przede wszystkim u osób noszących stały aparat ortodontyczny. Zabieg zmniejsza ból, jaki towarzyszy siłom działającym na zęby podczas noszenia aparatu, zapobiega odsłonięciu szyjek zębowych po leczeniu oraz ułatwia przemieszczanie się zębów. Kortykotomia może być częściowa, czyli wykonana wyłącznie na pewnym odcinku łuku zębowego, lub pełna, (czytaj więcej)

Wolumetria, czyli modelowanie twarzy kwasem hialuronowym

Makijaż permanentny jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem, wykonywanym w salonach kosmetycznych. Polega na aplikacji naturalnego barwnika pod powierzchnię naskórka przy użyciu igły. Dzięki temu można na dłuższy czas podkreślić brwi, oczy czy usta.

Makijaż permanentny – fakty i mity

Makijaż permanentny jest obecnie bardzo popularnym zabiegiem, wykonywanym w salonach kosmetycznych. Polega na aplikacji naturalnego barwnika pod powierzchnię naskórka przy użyciu igły. Dzięki temu można na dłuższy czas podkreślić brwi, oczy czy usta.

Fluoroza – czym jest i jak ją leczyć?

Korony na zęby to uzupełnienia protetyczne, które stosuje się, gdy u pacjenta stwierdzono głębokie ubytki próchnicowe, przebarwienia czy złamania.

Jak zakłada się korony na zęby?

Korony na zęby to uzupełnienia protetyczne, które stosuje się, gdy u pacjenta stwierdzono głębokie ubytki próchnicowe, przebarwienia czy złamania.

Dietetyk kliniczny. Kiedy należy skorzystać z jego usług? Jak wybrać odpowiedniego dietetyka?

W czasach, kiedy wygląd zewnętrzny bardzo nas definiuje i często świadczy o naszym zawodowym być albo nie być, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej cieszą się dużą popularnością.

Leczenie kanałowe (endodontyczne) zęba

Chyba większość z nas wie, jak dolegliwości bólowe spowodowane próchnicą mogą uprzykrzyć życie. Niekiedy nie da się wyleczyć zęba w ramach zwykłego zabiegu zachowawczego i konieczne jest leczenie kanałowe. Pacjenci często się go boją, ale niepotrzebnie: leczenie kanałowe jest bezbolesne i bezpieczne.

Sposoby na opadające powieki

Opadające powieki to problem natury estetycznej i zdrowotnej. Odbierają spojrzeniu blask, powodują zaburzenia widzenia, a jednocześnie utrudniają noszenie okularów. Na szczęście dzięki plastyce powiek możesz uporać się z tym dokuczliwym defektem!

Najważniejsze informacje o artroskopii stawu kolanowego

W czasach, kiedy wygląd zewnętrzny bardzo nas definiuje i często świadczy o naszym zawodowym być albo nie być, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej cieszą się dużą popularnością.

Stan zapalny żylaków i sposoby jego leczenia

Uśmiech swojego dziecka jest dla każdego rodzica największą nagrodą za wszystkie codzienne trudy. Nie ma w tym cienia przesady, ponieważ “dobre mienie, perły, kamienie” mogą być cenne, jednak w zestawieniu ze zdrowiem i szczęściem naszej pociechy tracą swój cały blask.

Czy warto wykonać lifting twarzy?

W czasach, kiedy wygląd zewnętrzny bardzo nas definiuje i często świadczy o naszym zawodowym być albo nie być, zabiegi z zakresu medycyny estetycznej oraz chirurgii plastycznej cieszą się dużą popularnością.

Aparat ortodontyczny kryształowy – co trzeba o nim wiedzieć?

Aparat ortodontyczny nie jest już gadżetem wstydliwym, bo nasza świadomość dotycząca wad zgryzu oraz estetyki uzębienia bardzo szybko ewoluowała w ostatnich latach.

Liposukcja – postępowanie po zabiegu

Liposukcja, czyli odsysanie tłuszczu to popularny zabieg stosowany w medycynie estetycznej w celu poprawy wyglądu sylwetki.

Leczenie stomatologiczne z płatnością PAYDENT

Śnieżnobiały i zdrowy uśmiech to marzenie wielu z nas. Dzięki nowoczesnym narzędziom finansowym usługi stomatologiczne nie muszą być obciążeniem dla domowego budżetu. Przeczytaj nasz artykuł i sprawdź, jak przebiega leczenie stomatologiczne z płatnością odroczoną w systemie PayDent!

Leczenie żylaków – metody chemiczne

Współczesna medycyna daje wiele możliwości, aby praktycznie bezboleśnie oraz przy niskim wskaźniku ryzyka powikłań, leczyć dokuczliwe dolegliwości. Do tej grupy zalicza się między innymi leczenie żylaków, do których zwalczania stosuje się metody chemiczne.

Wady zgryzu u dzieci i sposoby ich leczenia

Uśmiech swojego dziecka jest dla każdego rodzica największą nagrodą za wszystkie codzienne trudy. Nie ma w tym cienia przesady, ponieważ “dobre mienie, perły, kamienie” mogą być cenne, jednak w zestawieniu ze zdrowiem i szczęściem naszej pociechy tracą swój cały blask.

Operacja nosa – przebieg, rekonwalescencja i koszty

Podobno oczy są zwierciadłem duszy. Na pewno są tym elementem twarzy, który zwraca uwagę, potrafi zawrócić w głowie. Co zrobić, kiedy z upływem czasu…

Metody odbudowy utraconego zęba

Ubytki w uzębieniu bywają niezwykle kłopotliwe, głównie ze względów estetycznych, co często prowadzi do zaniżenia własnej samooceny. Kiedy indziej mogą okazać się groźne dla zdrowia. Aby uniknąć tego typu konsekwencji, warto zdecydować się na odbudowę utraconego zęba. Poznaj dostępne metody oraz sprawdź, od czego zależy ich wybór.

Czy warto zdecydować się na lifting twarzy?

Podobno oczy są zwierciadłem duszy. Na pewno są tym elementem twarzy, który zwraca uwagę, potrafi zawrócić w głowie. Co zrobić, kiedy z upływem czasu…

Bruksizm – czym jest, jak go leczyć i jakie są konsekwencje?

Współczesna ortodoncja zajmuje się profilaktyką, diagnozowanie i leczeniem wszelkiego rodzaju wad zębowych i zgryzowych.

Jaki aparat ortodontyczny dla dziecka będzie najlepszy?

Współczesna ortodoncja zajmuje się profilaktyką, diagnozowanie i leczeniem wszelkiego rodzaju wad zębowych i zgryzowych.

Zalety protezy całkowitej mocowanej na implantach

Implantologia jest obecnie niewątpliwie najdoskonalszą metodą leczenia braku uzębienia lub bezzębia.

Wizyta u dietetyka – podstawowe informacje

Kim właściwie jest dietetyk? Jaka jest jego rola oraz, co ważniejsze, jakie są cechy profesjonalnego, godnego zaufania dietetyka?

Dietetyk – kim jest? Jak wybrać dietetyka?

Kim właściwie jest dietetyk? Jaka jest jego rola oraz, co ważniejsze, jakie są cechy profesjonalnego, godnego zaufania dietetyka?

Tatuaże stały się modne, ale czy muszą być z nami przez całe życie?

Szacunkowo aż 10 procent osób zamieszkujących Europę ma co najmniej jeden tatuaż. Wśród nich jednak aż połowa chciałaby go usunąć.

Wybielanie zębów: u dentysty czy kosmetyczki?

Wszelkie zabiegi w obrębie jamy ustnej, które wiążą się z ingerencją w strukturę zęba – a takim jest wybielanie – mogą być niebezpieczne dla zdrowia, jeśli stosowane techniki lub preparaty są niewłaściwe.

Powiększanie piersi – czy po zabiegu można karmić piersią?

My kobiety chcemy czuć się dobrze w swoim ciele. Chcemy czuć się piękne, ponętne i atrakcyjne… i nie ma w tym nic złego! Oczywiście bycie kobietą to kwestia dużo bardziej złożona…

Liposukcja – poznaj metody na poprawę swojego ciała

W pogoni za ideałem piękna wciąż szukamy sposobów na usunięcie wszelakich niedoskonałości. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych obecnie metod na poprawę urody jest liposukcja…

Aparat ortodontyczny przezroczysty czy metalowy?

Marzeniem każdego jest posiadanie pięknego, zdrowego i prostego uśmiechu. Bardzo często perfekcyjne zęby są rezultatem leczenia ortodontycznego…

Powiększanie biustu – co powinnaś wiedzieć przed zabiegiem?

Dzięki rozwojowi medycyny, chirurgii plastycznej i kosmetologii możemy na wiele sposobów poprawiać wygląd swojego ciała i twarzy. Współczesna kobieta może…

Ginekomastia – przyczyny oraz leczenie

Choć niełatwo w to uwierzyć od razu, gruczoły piersiowe istnieją także u mężczyzn. Zazwyczaj, kiedy działają bez zarzutu, w ogóle nie zwracamy na nie uwagi…

Pomniejszanie biustu – kiedy zabieg jest wskazany?

W gabinetach chirurgów plastycznych bardzo często pojawiają się kobiety, które chciałyby powiększyć piersi. Duży biust kojarzy się z pięknym kształtem kobiecej sylwetki…

Plastyka powiek – kiedy jest najlepszy moment na zabieg

Podobno oczy są zwierciadłem duszy. Na pewno są tym elementem twarzy, który zwraca uwagę, potrafi zawrócić w głowie. Co zrobić, kiedy z upływem czasu…

Plastyka piersi

Kobiety decydują się na zabiegi plastyczne piersi z bardzo różnych przyczyn. W większości przypadków chodzi o powiększenie biustu, ale też wykonuje się korekcję kształtu…

Aparaty ortodontyczne – jaki będzie najodpowiedniejszy dla ciebie?

Kto z nas nie marzy o pięknym uśmiechu? W końcu świadomość, że mamy proste, zdrowe zęby przekłada się na większą pewność siebie. Nie obawiamy się okazywać radości…

Kompendium wiedzy o przezroczystym aparacie na zęby – charakterystyka, leczenie i korzyści

Stomatolodzy szacują, że nawet 60 procent Polaków ma wadę zgryzu. Wada może być wynikiem złych nawyków żywieniowych w dzieciństwie, zbyt długiego podawania smoczka…

Procedura implantologiczna – czym jest i jak przebiega leczenie?

Procedura implantologiczna to sposób, w jaki przebiega wszczepienie implantu. Obejmuje całość działań związanych z powstaniem w szczęce nowego sztucznego zęba…

Powikłania po założeniu implantów. Czy jest alternatywa?

Peri‑implantitis – zapalenie tkanek wokół implantu – jest skomplikowanym w leczeniu powikłaniem po implantacji zęba. Może pojawić się w wyniku zaburzonego procesu gojenia…

Jak należy postępować po zabiegu założenia implantów?

Dla procesu wgajania się implantów bardzo ważne są pierwsze tygodnie po zabiegu. Następuje wówczas zamiana połączenia mechanicznego implantu z kością na połączenie…

Implanty zębowe – dlaczego się je stosuje i jak są zbudowane?

Implanty umożliwiają odbudowę jednego brakującego zęba, kilku, a nawet wszystkich zębów. Pozwalają na przywrócenie prawidłowej funkcji uzębienia, która ulega zakłóceniu…

Implanty zębów – kiedy stosować, jakie są przeciwwskazania?

Implanty stomatologiczne służą do odbudowy różnej liczby zębów w szczęce. Jeden implant zastępuje brak jednego zęba, ale już dwa implanty zapewniają odbudowę dwóch, trzech…

Implanty zębów – jaka jest ich historia?

Historia wstawiania sztucznych zębów w miejsce brakujących nie rozpoczęła się wczoraj. Pierwsze ubytki zębów zastępowano w Chinach bambusowymi kołeczkami…

Implanty zębów – jak wybrać odpowiednie? Rodzaje oraz cennik

Implant nie jest równy implantowi. Specyfika tego produktu polega na tym, że chociaż w dużej mierze zakłada się implanty dla walorów estetycznych, nie one powinny decydować…

Czy implant może się nie przyjąć? Jak dbać o implanty?

Powodzenie zabiegu implantacji zęba zależy od trzech czynników: jakości implantu, profesjonalizmu lekarza, przestrzegania przez pacjenta zaleceń pozabiegowych…

Metody leczenia żylaków oraz cennik

Żylaki można leczyć zachowawczo poprzez terapię uciskową, przy wykorzystaniu małoinwazyjnych zabiegów wewnątrznaczyniowych lub stosując klasyczne leczenie…

Żylaki kończyn dolnych – jakie są przyczyny ich powstawania?

W układzie krwionośnym tętnice i żyły spełniają różne funkcje. Tętnicami płynie z serca krew natleniona, a żyłami powraca do niego po spełnieniu swojego zadania…

Jaki wpływ na zdrowie mają żylaki?

Początkowo żylaki są miękkie i nie bolą. W tym stadium rozwoju stanowią głównie defekt kosmetyczny, jednak nieleczone prowadzą do rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej…

Diagnostyka żylaków – jak rozpoznać stopień zaawansowania choroby?

Prawidłowe rozpoznanie stopnia zaawansowania choroby żylakowej jest podstawą zastosowania najwłaściwszej metody leczenia. Lekarz klasyfikuje istniejące żylaki…

Czy żylaki mogą się odnowić?

Do nawracania żylaków przyczynia się czasami nie do końca prawidłowo wykonana operacja usunięcia żylaków – pozostawienie w pachwinie zbyt długiego kikuta żyły…

Co sprzyja powstawaniu żylaków?

Zapobieganie rozwojowi żylaków i choroby żylakowej w pierwszej kolejności powinno polegać na unikaniu sytuacji, w której proces przepływu krwi jest zakłócony…

Budowa układu żylnego i rodzaje żylaków

Na powstanie żylaków ma wpływ nie tylko zdrowie zastawek, ale także harmonijna praca całego układu żylnego. W skład układu żylnego wchodzą żyły głębokie…

Przeciwwskazania do zakładania licówek

Istnieje kilka przeciwwskazań do zakładania licówek: wady zgryzu wywołujące obciążenie licówek i powodujące możliwość ich pękania – w takiej sytuacji przed założeniem licówek…

Licówki – kiedy się je stosuje i z czego są wykonane?

Założenie licówek na zęby może mieć wpływ na całe nasze życie. Poprawa wyglądu zębów skutkuje tym, że częściej się uśmiechamy i jesteśmy odbierani jako osoby przyjazne…

Co to są licówki dentystyczne?

Licówki to uzupełnienie protetyczne – bardzo cienkie nakładki na zęby, częściowe koronki na zęby. Mocuje się je na przedniej, wargowej i policzkowej stronie korony zęba…

Rodzaje jaskry

Ze względu na okoliczności pojawienia się choroby wyróżnia się jaskrę pierwotną i jaskrę wtórną. Jaskra pierwotna wynika przed wszystkim z nieprawidłowej budowy…

Operacja zaćmy – zalecenia przed operacją

Do zabiegu usunięcia zaćmy niezbędna jest kwalifikacja lekarza okulisty. Wydawana jest po stwierdzeniu braku przeciwwskazań okulistycznych oraz wynikających z ogólnego…

Operacja zaćmy – zalecenia po operacji

W okresie rekonwalescencji po operacji zaćmy pacjent musi zgłaszać się na wyznaczone badania kontrolne i przestrzegać zaleceń lekarza, m.in.: nie trzeć oka i nie uciskać go…

Oko – budowa oraz najczęstsze choroby

Zmysł wzroku, jeden z pięciu podstawowych zmysłów człowieka, uznawany jest za najważniejszy. Utrata wzroku wiąże się z brakiem możliwości samodzielnego funkcjonowania…

Na czym polega operacja zaćmy?

Zaćma jest chorobą postępującą, jednak odwracalną – zabieg operacyjny pozwala przywrócić prawidłowe widzenie. Operacja zaćmy polega na usunięciu zmętniałej soczewki…

Jaskra – jakie są objawy?

Jaskra z otwartym kątem przesączania: podwyższone, rosnące z badania na badanie ciśnienie wewnątrzgałkowe przy jednoczesnym braku odczuwalnych, niepokojących objawów…

Jakie są metody leczenia jaskry oraz ile kosztują?

Jaskra pierwotna z otwartym kątem. Najczęściej występująca jaskra pierwotna z otwartym kątem jest chorobą nieuleczalną, jednak jej postęp można zahamować…

Czym jest zaćma i jakie są jej rodzaje?

Zaćma, zwana inaczej kataraktą, jest postępującą chorobą oczu, która polega na zmętnieniu soczewki. Dotyka zwłaszcza osoby starsze, po 60. roku życia. Do zaćmy dochodzi…

Czym jest jaskra i jak się ją diagnozuje?

Gałka oczna obmywana jest przez fizjologiczną ciecz wodnistą, która źrenicą przepływa z tylnej części oka, gdzie powstaje, do przedniej części. Ta ciecz spełnia ważne…

1 Kongres Psychologia w Stomatologii

Serdecznie zapraszamy na 1 Kongres Psychologia w Stomatologii, którego tematem przewodnim będzie w tym roku Odporność Psychiczna Kiedy? 16 czerwca 2018 Gdzie? PGE Narodowy w Warszawie eksperci z Wielkiej Brytanii, ️ test Odporności Psychicznej, cały dzień sesji wykładowo-warsztatowych. Dlaczego taki temat? Śledząc kierunki rozwoju psychologii i najnowsze badania, postawiliśmy na temat Odporności Psychicznej. Dlaczego? Przede (czytaj więcej)

Trudne rozmowy o zapłacie za leczenie? Niekoniecznie!

Z wielką uwagą i entuzjazmem obserwujemy w polskich klinikach stomatologicznych pierwsze wdrożenia nowego modelu organizacji i obsługi pacjenta, który jest wzorowany na zachodnich rozwiązaniach, funkcjonujących w klinikach odnoszących często spektakularne sukcesy.

Artroskopia niezastąpiona w diagnostyce stawów

Artroskopia – wziernikowanie stawu – to współcześnie najlepsza metoda diagnozowania i wykonywania drobnych zabiegów leczniczych oraz pobierania materiału tkankowego do dalszych badań.

Opieka nad zwierzęciem po zabiegu operacyjnym

Nasi zwierzęcy pupile też niestety nieraz chorują. Czasami zdarza się, że ich stan zdrowia wymaga przeprowadzenia zabiegu operacyjnego. Jak opiekować się zwierzęciem po zabiegu, co robić, a czego unikać, aby pomóc w powrocie do zdrowia naszemu milusińskiemu?

Komórki macierzyste w leczeniu zwierząt

Komórki macierzyste wykorzystywane do tej pory w leczeniu i regeneracji komórek ludzkiego organizmu, są już stosowane u zwierząt. Terapia nimi pomaga naszym zwierzęcym podopiecznym w wielu schorzeniach.

Korekcja defektów poporodowych

Urodzenie dziecka to na pewno jeden z najważniejszych momentów w życiu kobiety.

Usunięcie migdałów kontra nawracające anginy

Nawracające infekcje i zapalenia migdałków podniebiennych są głównym wskazaniem do wycięcia migdałków podniebiennych.

Menopauza nie taka straszna

W życiu każdej kobiety nadchodzi moment, w którym w jej organizmie następują nieodwracalne zmiany związane z ustaniem wieku prokreacyjnego.

Piękne piersi i wymodelowanie ciała

Marzenie o pięknych piersiach towarzyszy niejednej kobiecie i chociaż pojęcie piękna jest względne, to nietrudno zgadnąć, że gdy mowa o biuście, wzorem będzie taki, który ma odpowiednią wielkość.

Jak dbać o nogi, aby nie mieć żylaków

Żylaki kończyn dolnych – wydłużone i poszerzone żyły widoczne jako zgrubienia o nieregularnym, często krętym przebiegu – są źródłem dolegliwości zdrowotnych i …

Nietrzymanie moczu – wstydliwa dolegliwość

NTM – nietrzymanie moczu to jedna z bardziej uciążliwych dolegliwości, która powoduje, że codzienne życie wielu kobiet pozbawione jest swobody i komfortu.

Okulary mogą zdobić

Szkła korekcyjne na nosie, ujęte w odpowiednie oprawki, nie są już przyczyną kompleksów związanych ze słabszym wzrokiem i nieatrakcyjnym wyglądem.

Prostata i jej choroby – co warto wiedzieć?

Prostata (gruczoł krokowy, stercz) to gruczoł będący częścią męskiego układu płciowego. Umiejscowiony jest…

Rodzaje szkieł korekcyjnych

Wynalezienie przez Gutenberga po koniec XV w. maszyny drukarskiej było niewątpliwym sukcesem, jednak zupełnie niechcący przyczyniło się do rozwoju wad wzroku.

Obrazowe badania diagnostyczne

Podstawowym czynnikiem warunkującym możliwość leczenia choroby jest postawienie prawidłowej diagnozy. Badania diagnostyczne mają…

Testy genetyczne – ważne źródło informacji o Twoim zdrowiu

Czy zastanawiałeś się kiedyś nad tym, dlaczego jedne osoby, prowadząc niezdrowy tryb życia i przebywając w niekorzystnych dla zdrowia warunkach, żyją…

Rehabilitacja medyczna i jej różne formy

Rehabilitacja medyczna to zespół działań, które mają spowodować, aby osoba nie w pełni sprawna fizycznie lub psychicznie powróciła do pełnej sprawności lub jej stan poprawił się do…

Zabiegi Ulthera ™ – lifting bez skalpela

Upływ czasu powoduje, że skóra traci jędrność i elastyczność, a siły grawitacji nieubłaganie ciągną owal twarzy do dołu

Komórki macierzyste w medycynie estetycznej

Młodość i piękno idą w parze, nie dziwi więc, że osoby pragnące zachować urodę, starają się jak najdłużej zachować

AMD (zwyrodnienie plamki żółtej) – groźna choroba oczu

Z wiekiem u każdego człowieka, podobnie jak w każdym żywym organizmie, następują zmiany. Dotykają one praktycznie wszystkich elementów ciała, w tym także wzroku.

Metody usuwania żylaków

Żylaki kończyn dolnych to jedno z najczęściej występujących schorzeń u ludzi

Prąd, który leczy

Wykorzystanie prądu w rehabilitacji organizmu stosowane jest od lat. Różne rodzaju prądów leczniczych dają doskonałe efekty w walce ze schorzeniami narządów ruchu

Jak dbać o oczy?

Oto kilka rad, jak dbać o wzrok, bodaj najważniejszy ludzki zmysł, aby służył nam możliwie niezawodnie do późnej starości

Uważaj na oczy!

Oczy, bardzo wrażliwy element naszego ciała, zasługują na szczególną troskę. Przyzwyczajeni do tego, że na co dzień

Leczenie nadwagi i otyłości poprzez założenie balonu żołądkowego

Otyłość, choroba cywilizacyjna XXI wieku, wynika przede wszystkim z błędów żywieniowych i jednoczesnego braku

Dla kogo operacyjny zabieg bariatryczny?

O otyłości mówi się współcześnie w kategoriach epidemii. Na całym świecie w zastraszającym tempie zwiększa się

Dlaczego warto założyć licówki?

Zęby to jeden z atrybutów urody. Chociaż najważniejsze jest ich zdrowie, to estetyka w tym przypadku ma również duże znaczenie. Zęby mogą być

Jak dbać o implanty zębowe

Implanty zębowe stają się coraz bardziej dostępne. Za sprawą ratalnego finansowania usług stomatologicznych osoby, które

Gdy Twój nos wymaga korekty

Poprawę budowy nosa można uzyskać za sprawą zabiegu plastyki nosa (rhinoplastyki), która może dotyczyć miękkich części nosa (chrząstki bocznych i skrzydłowej) lub

O wymienionym stawie biodrowym trzeba pamiętać

W dojrzałym wieku jednym z częściej ulegających urazowi stawem jest staw biodrowy. Uraz mechaniczny, osteoporoza, schorzenia reumatyczne i przeciążenia przyczyniają się do ograniczenie jego ruchomości i…

Nie lekceważ krzywej przegrody nosowej

Przegroda nosowa jest ważnym elementem nosa. Dzieli go na dwie części, stanowiąc wsparcie dla tkanek miękkich nosa. Prosta przegroda nosowa umożliwia