Zabieg Ulthera ™ – lifting bez skalpela

Upływ czasu powoduje, że skóra traci jędrność i elastyczność, a siły grawitacji nieubłaganie ciągną owal twarzy do dołu. Lifting twarzy Ulthera ™ pomaga w sposób bezinwazyjny pozbyć się zmarszczek i poprawić wygląd nie tylko twarzy, ale także innych okolic ciała

Zabiegi Ulthera

Niezwykłe zastosowanie technologii ultrasonografu

Zabieg Ulthera ™ wykorzystuje działanie ultrasonografii. Za pomocą techniki wykorzystywanej do badania tkanek lekarz może ocenić głębiej położone warstwy skóry i tkanki podskórne. Nakierowanie fal ultradźwiękowych na odpowiednią głębokość w miejscach wymagających zabiegu pozwala uzyskać niezwykłą precyzję, a tym samym skuteczność działania. Zabieg polega na oddziaływaniu na tkankę energią fal ultradźwiękowych, które doprowadzają do koagulacji, uszkodzenia struktury tkanki. Pobudza to do działania fibroblasty i stymuluje  naturalną produkcję nowego kolagenu. Po  zabiegu skóra na zewnątrz pozostaje nienaruszona – Ulthera ™ oddziałuje tylko na głębsze warstwy, które zaczynają pracować tak, jakby były młodsze. W efekcie:

  • skóra odbudowuje się od wewnątrz,
  • zmarszczki i bruzdy zostają wyniesione do góry,
  • poprawia się owal twarzy,
  • skóra odzyskuje dawną gęstość,
  • znaczącej poprawie ulega napięcie skóry.

Uzyskane rezultaty są porównywalne do liftingu wykonanego w czasie zabiegu chirurgii plastycznej.

Wskazania

Zabieg Ulthera ™ może być wykonywany u osób, których skóra wykazuje pierwsze oznaki starzenia. Rekomendowany jest dla osób w wieku 40-50 lat, niezależnie od tego, jaki mają typ skóry.

Zabiegi Ulthera

Przebieg zabiegu i rezultaty

Zabieg Ulthera ™ trwa ok. 60 minut i jest przeprowadzany w dwóch etapach. W pierwszej kolejności następuje dokładne rozpoznanie tkanki podskórnej pacjenta i jej struktury. Lekarz przy pomocy ultrasonografu dokonuje wizualizacji tkanki podskórnej i precyzyjnie określa, które miejsca skóry i na jakiej głębokości wymagają korekty. W drugim etapie we wskazane  miejsca aplikowane są fale ultradźwiękowe o odpowiedni dobranej częstotliwości. Emitujące je głowice są dostosowane do specyfiki danego obszary skóry. Fale ultradźwiękowe precyzyjnie trafiają na właściwą głębokość w problematyczne miejsce, zapewniając uzyskanie optymalnego efektu.

W trakcie zabiegu u pacjenta może pojawić się lekki dyskomfort związany z wydzielanym przez fale ultradźwiękowe ciepłem. Dyskomfort ten łagodzony jest kremami znieczulającymi miejscowo lub wykorzystaniem nawiewu zimnego powietrza.

Po zabiegu może pojawić się lekki świąd lub zaczerwienienie skóry, które jednak szybko ustępują. Powrót do normalnej aktywności życiowej może nastąpić bezpośrednio po zabiegu.

Rezultaty zabiegu Ulthera ™ pojawiają się w momencie, w którym pojawia się i dojrzewa nowy kolagen, czyli w okresie 3-6 miesięcy od wykonaniu zabiegu. Efekty widoczne są nawet do 5 lat – zależy to od indywidualnych cech skóry pacjenta i jego dbałości o odmłodzoną twarz.

Rewolucyjne rozwiązanie

Zabieg Ulthera ™ jest rewolucją w dziedzinie medycyny estetycznej. Pozwala na osiągnięcie takich samych rezultatów, jak zdecydowanie bardziej inwazyjny lifting chirurgiczny. Nie pozostawia blizn, minimalizuje niebezpieczeństwo zbyt silnej ingerencji lekarskiej, która może dać niekorzystny, nienaturalny efekt i nie wymaga wyłączenia na pewien czas z czynnego życia. Warto również pamiętać, że efekty liftingu chirurgicznego nie są wieczne. Utrzymują się do 10-12 lat i po tym okresie należałoby operację powtórzyć, a to nie zawsze jest możliwe. Tymczasem zabieg Ulthera ™ może być bez szkody dla zdrowia powtórzony.