Jak działa system finansowania i płatności ratalnych MediRaty?

Zdolność kredytowa.

Dla Pacjenta lub osoby zaciągającej zobowiązanie na rzecz Pacjenta (np. rodzic względem dziecka) lub pupila, kluczowym warunkiem korzystania z finansowania w systemie MediRaty jest posiadanie zdolności kredytowej.

Formalności w 4 minuty.

Potwierdzenie zdolności kredytowej na usługi medyczne w przypadku systemu MediRaty jest proste i trwa zaledwie 4 minuty.
Wystarczy telefon do Konsultanta: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

krzyżyk

Ułatwiony dostęp do prywatnych klinik w całej Polsce.

Dobra historia kredytowa i stałe dochody dają ogromne możliwości korzystania z prywatnej opieki zdrowotnej oraz usług klinik urody, gabinetów rehabilitacyjnych czy  klinik weterynaryjnych, gdy posiadamy pupila.

Wzór umowy ratalnej dla Pacjenta (PDF do pobrania)

 

OFERTA SPECJALNA – opłacimy Twoje leczenie/zabieg i udostępnimy dodatkowo do 5 000 zł – do Twojej dyspozycji, czyli MediRaty+

MediRaty+ to pożyczka na finansowanie zabiegów, procedur medycznych oraz estetycznych oraz na finansowanie wszelkich kosztów okołozabiegowych takich, jak wizyty kontrolne, rehabilitacja, leki, transport, także poza placówką.

Jak to działa? Wyjaśnimy to na przykładzie.

 • Twoje leczenie kosztuje 6 tys. zł. Po telefonicznym potwierdzeniu przez naszego konsultanta zdolności i historii kredytowej otrzymasz decyzję o przyznaniu wnioskowanej kwoty na opłacenie tych kosztów. Po podpisaniu umowy ratalnej ta kwota będzie mogła zostać przelana na rachunek placówki, która wykona zabieg/leczenie. Równocześnie, w ramach tej samej umowy ratalnej, masz możliwość otrzymania do 20% więcej środków, ale już na swój indywidualny rachunek bankowy, do własnej dyspozycji, np. na koszty około zabiegowe.
 • Jeżeli się decydujesz na takie rozwiązanie to podpisujesz jedną umowę ratalną na łączną kwotę. Czyli: 6 tys. zł trafi na rachunek gabinetu, na pokrycie kosztów zabiegu/leczenia a dodatkowe środki – na Twój własny rachunek.
 • Koszty tego podwyższenia są odpowiednio takie same, jak Twojej pożyczki na zabieg/leczenie.
 • Spłacasz łączną kwotę w wybranym przez siebie wariancie rat, zgodnie z jednym harmonogramem dołączonym do umowy ratalnej.
 • Przy wcześniejszej spłacie nie ponosisz żadnych dodatkowych kosztów

Ograniczenia dla kwoty podwyższenia: nie mniej niż 200 zł i nie więcej niż 5 tys. zł. Kwota podwyższenia jest uzależniona od oceny w Biurze Informacji Kredytowej (BIK). MediRaty+ nie mają zastosowania w przypadku niektórych ofert specjalnych (informacja u konsultantów MediRat).

Zainteresowała Cię ta oferta? Wejdź tu.

OFERTA SPECJALNA – „Pożyczka z niższą ostatnią ratą” PROMOCJA

 

Promocja obejmuje wszystkich klientów, którzy zawierają umowę z MediRaty sp.z o.o. na finansowanie kosztów usług stomatologicznych, medycznych, estetycznych, weterynaryjnych o wartości powyżej 2 000zł z wykluczeniem oferty specjalnej „Pożyczka 10 rat 0% (RRSO 0%)” i spełnią warunki:

 • otrzymają pozytywną decyzję kredytową w toku standardowej telefonicznej weryfikacji zdolności kredytowej Pożyczkobiorcy
 • minimalna wysokość raty ma wynieść 50 zł
 • dostępne okresy spłaty: 12, 24 lub 36 miesięcy
 • spłata pożyczki nastąpi zgodnie z harmonogramem spłat, nie może dojść do opóźnień w regulowaniu zobowiązania
 • promocja nie ma zastosowaniu w przypadku skorzystania z wcześniejszej spłaty Pożyczki
 • by skorzystać z Promocji w trakcie kontaktu telefonicznego należy podać hasło: „Pożyczka z niższą ostatnią ratą”

Przykład oferty w Promocji:

 • minimalna wysokość raty wynosi 400 zł – przy zachowaniu w/w warunków – ostatnia rata ulegnie obniżeniu o kwotę 400 zł

 

Warunki promocyjne zostaną wpisane w treść Umowy ratalnej.

Promocja Pożyczka z niższą ostatnią ratą trwa do 31.12.2020 r.

Kontakt z Konsultantami MediRat: tel. 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14)

Informacja o RRSO. Definicja Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania nie oznacza rocznego oprocentowania ani rocznych kosztów pożyczki. Dla różnych okresów spłaty i różnej wysokości kwoty pożyczki RRSO może być różne lub takie samo. Rzeczywisty i całkowity koszt pożyczki jest wyrażony w złotówkach. Reprezentatywny przykład dla pożyczki w systemie MediRaty w wysokości 5 200 zł: całkowita kwota do zapłaty wyniesie 6 437,52 zł w 24 ratach równych po 268,23 zł, oprocentowanie stałe 6,69%, całkowity koszt pożyczki 1 237,52 zł (w tym: opłata przygotowawcza 867,36 zł, odsetki 370,16 zł) Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,85%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 24.04.2018 r. Dla innych parametrów pożyczki wartość RRSO może być inna. Kwota i warunki pożyczki uzależnione są od Twojej indywidualnej zdolności i oceny historii kredytowej. Skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby bezpłatnie otrzymać ofertę.

Przykład.Osoba prowadząca jednoosobowe gospodarstwo (tzw. singiel), osiągająca stałe dochody w wysokości 1 000 zł „na rękę” może mieć zdolność do ratalnego zakupu usług medycznych o wartości do 3 700 zł.

Przykład dla jednej osoby, tzw. singla, który prowadzi jednoosobowe gospodarstwo domowe
Osiągany  dochód  „na  rękę”Maksymalna wysokość finansowania za
pomocą MediRat
1 000 zł3 700 zł
1 500 zł5 000 zł
2 000 zł16 500 zł
3 000 zł29 000 zł
4­ 000 zł42 000 zł
4 650 zł50 000 zł

W zależności od wybranej opcji i kwoty finansowania spłata najczęściej jest rozkładana na:

6, 12, 24, 36 rat. Swoją  zdolność  kredytową  najszybciej  sprawdzisz  w  2. kroku  formularza  BEZPŁATNY  WNIOSEK.

W zależności od kategorii placówki medycznej.

 1. Gdy usługę wykonuje placówka partnerska – finansowanie zrealizujemy na podstawie informacji lub planu leczenia wypełnionego przez lekarza, który należy przesłać na adres: pok@mediraty.pl
 2. Gdy usługę wykonuje placówka nie mająca umowy o współpracy z MediRaty Sp. z o.o. – finansowanie zrealizujemy na podstawie faktury pro-forma, którą należy przesłać na adres: pok@mediraty.pl.

MediRaty Sp. z o.o. opłaca koszty ustalonej między Pacjentem a lekarzem procedury medycznej – jednorazowo, przed jej rozpoczęciem, bezpośrednio na rachunek placówki (usługodawcy).

Wcześniejsza spłata nie pociąga za sobą dodatkowych opłat.

MediRaty to system finansowania opracowany w odpowiedzi na specyficzne potrzeby i oczekiwania osób prywatnych, które opłacają zabiegi i leczenie w komercyjnych placówkach medycznych oraz weterynaryjnych. Korzystając z takiego finansowania Pacjent lub właściciel pupila może liczyć na: – skróconą procedurę weryfikacji zdolności kredytowej, – łatwość w dostępie do informacji o placówkach i finansowaniu: formalności bez wychodzenia z domu – szybką realizację finansowania: nawet w dniu podpisania Umowy. Do obsługi Pacjentów dedykowany jest przeszkolony zespół profesjonalnych Konsultantów, którzy opiekują się nim przez cały okres trwania Umowy. Twój Konsultant jest dostępny pod nr tel.: 22 266 83 70 lub na czacie mediraty.pl w dni robocze 8-­20, w soboty 9-­14.

Krok 1. Bezpłatna weryfikacja zdolności kredytowej I historii kredytowej oraz ustalenie zKonsultantem MediRat warunków Umowy ratalnej I dogodnego miejsca na jej podpisanie (wysyłka kurierem MediRat)

Krok 2. Podpisanie Umowy ratalnej w obecności kuriera, co jest sygnałem do uruchomienia płatności.

Krok 3. Rozpoczęcie ustalonej z lekarzem procedury medycznej.Zgodnie z Ustawą o kredycie konsumenckim Pacjent/Pożyczkobiorca ma 14 dni na odstąpienie od umowy bez podania przyczyn. Należy w takim przypadku przekazać do MediRat (drogą elektroniczna lub tradycyjną) odpowiednie, wskazane w Umowie ratalnejpismo.

Najszybciej i najłatwiej: w placówkach, które podpisały umowę o współpracy z MediRaty Sp. z o.o. – w pierwszej kolejności należy ustalić pełne koszty leczenia. Jeżeli jednak placówka takiej umowy z nami nie podpisała – finansowanie jest możliwe na podstawie faktury pro-forma. W takim wypadku również warto najpierw upewnić się, czy posiada się zdolność kredytową dzwoniąc do konsultanta MediRat pod nr tel. 22 266 83 70, weryfikacja jest bezpłatna i trwa 4 minuty.

Telefoniczna obsługa Pacjenta: godziny pracy Konsultantów w dni robocze 8-20, w soboty 9-14 pod nr tel.: 801 000 265 oraz + 48 22 266 83 70 (koszt połączenia wg taryfy operatora). Konsultanci są także dostępni w godzinach pracy na czacie na stronie: mediraty.pl Wszelkie zapytania, wątpliwości oraz sugestie związane z realizacją zawartej Umowy należy kierować również mailowo na adres: pok@mediraty.pl pod którym funkcjonują Opiekunowie Pacjenta. Oddzwaniamy w ciągu 1 dnia roboczego.

Pacjent może całość kosztów zabiegu i wszystkich usług z nim związanych zapłacić w ratach, lub część kosztów pokryć z własnych środków a resztę sfinansować MediRatami. Wariant finansowania zależy od indywidualnych potrzeb Pacjenta oraz od zdolności kredytowej na potrzebną kwotę.

Tak, wystarczy skontaktować się z Konsultantem MediRat pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14). Tak, wystarczy skontaktować się z Konsultantem MediRat pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14). Gdy jesteśmy pewni, że mamy pełną zdolność i dobrą historię kredytową można skorzystać z kalkulatora rat – pokazuje rzeczywistą wysokość raty – lub z formularza BEZPŁATNY WNIOSEK– pokazuje maksymalną zdolność na usługi medyczne w systemie MediRaty oraz bardziej szczegółowo ofertę rat. Pacjentom, którzy są zdecydowani na określoną usługę medyczną rekomendujemy pełną weryfikację, która odbywa się w trakcie rozmowy z Konsultantem MediRat: jest bezpłatna i ważna min. 30 dni, a co najważniejsze pozwala uniknąć niespodzianek w historii kredytowej (zapomniane zaległości czy nieterminowych spłaty wcześniejszych zobowiązań, zarejestrowanych w bazie informacji kredytowej BIK, które wpływają na ostateczne warunki finansowania).

Tak, jest możliwe, jednak wymagany jest poręczyciel, który posiada stałe źródło dochodu i mieszka na terenie Polski a jego dobra historia kredytowa zostanie pozytywnie zweryfikowana przez Konsultanta MediRat. Nasi Pacjenci najczęściej wskazują nam kogoś z bliskich znajomych, partnera lub osobę z rodziny.

Tak, jest możliwe. Wystarczy wskazać w swoim imieniu innego kredytobiorcę. Wystarczy, że ta osoba posiada stałe i udokumentowane źródło dochodu, a jej zdolność kredytowa i historia kredytowa zostanie pozytywnie zweryfikowana przez Konsultanta MediRat podczas krótkiej rozmowy telefonicznej.

Tak, jest możliwe. Wystarczy wskazać w swoim imieniu innego kredytobiorcę. Wystarczy, że ta osoba posiada stałe i udokumentowane źródło dochodu a jej zdolność kredytowa i historia kredytowa zostanie pozytywnie zweryfikowana przez Konsultanta MediRat podczas krótkiej rozmowy telefonicznej.

Wymagane dokumenty są zależne od formy zatrudnienia Pacjenta/pożyczkobiorcy. Podobnie, jak niektóre instytucje finansowe i banki, od osób zatrudnionych na umowę o pracę standardowo wymagamy jedynie dowodu osobistego i historii operacji z osobistego rachunku bankowego za 3 ostatnie miesiące (można samodzielnie wygenerować z internetu). Zawsze staramy się działać w oparciu o minimalną ilość dokumentów i dlatego podchodzimy do tego etapu elastycznie.Najlepiej ustalić niezbędne dokumenty z Konsultantem pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt.8-20,sob.9-14)

Jak najbardziej.To standardowa i najwygodniejsza procedura przekazywania danych w instytucjach nie posiadających tradycyjnych naziemnych oddziałów czy placówek. Dane przekazywane Konsultantowi są całkowicie bezpieczne i wykorzystywane wyłącznie do celu weryfikacji i przyznania finansowania oraz po uprzednim uzyskaniu zgody osoby przekazującej dane. W celu rzetelnej i najwyższej jakości obsługi-rozmowa może być rejestrowana. Osoba przekazująca dane ma pełną kontrolę nad nimi: może je zmienić lub poprosić o usunięcie.