Zostań Partnerem MediRat partner_box

Uruchom u siebie system MediRaty – finansowania i płatności ratalnych dla kosztów planowanych usług

Daj Pacjentom większy dostęp do swoich usług dzięki umożliwieniu im bezgotówkowego zakupu i zwiększ obroty nawet o 60%. Skorzystaj z naszych sprawdzonych rozwiązań i 10-letniego doświadczenia na rynku.

 • Finansowanie w wysokości od 500 zł do 30 000 zł ma formę umowy pożyczki z klientem i podlega przepisom ustawy o kredycie konsumenckim; środki są przelewane bezpośrednio do kliniki-usługodawcy przed realizacją usługi
 • Bezgotówkowy zakup usług w Twojej placówce. Korzystne warunki finansowania i płatności ratalnych to może być to, czego oczekują Twoi Pacjenci dzięki rozłożeniu płatności na raty zrealizuje łatwo plan leczenia i przejdą metamorfozę zamiast odkładać leczenie w czasie i leczyć się …na raty. Przekonaj się, że warto zostać naszym partnerem i dołącz do grona ponad 8 000 placówek medycznych w Polsce, które już korzystają z naszych rozwiązań
 • Współpraca jest bezpłatna co znaczy, że placówka nie ponosi żadnych kosztów związanych z finansowaniem udzielonym Pacjentowi (poza programem Raty 0%).
 • Wszystkie formalności związane z udzieleniem finansowania są po stronie MediRat a nie placówki – bo szanujemy Twoją pracę i czas! Nad obsługą Pacjentów pracuje telefoniczny zespół konsultantów od poniedziałku (8-20) do soboty (9-14).
  W ramach umowy o współpracy zapewniamy dodatkowo: materiały marketingowe a dla najbardziej aktywnych zespołów także program motywacyjny i wsparcie promocyjne.

Uruchom u siebie system PayDent/PayPlus – płatności ratalnych po wizycie/po wykonaniu usługi

Coraz więcej klientów korzysta z możliwości bezpłatnego odroczenia płatności za zakupy w sieci do 30 dni. A Twoi klienci jak przyjęliby możliwość odroczenia płatności lub błyskawicznego rozłożenia jej na 4, 8 lub 12 rat za pomocą dwóch kliknięć na smartfonie? Bez gotówki i karty.
Wystarczy smartfon, którym klient potwierdzi transakcję, środki na Twoim rachunku pojawią się już na drugi dzień – od nas. Proste i wygodne. Z tego rozwiązania korzysta już blisko 5 000 placówek w Polsce i teraz możesz dołączyć do tego grona.
Rozwiązanie umożliwiające klientowi rozliczenie zakupu Twojej usługi – przelewem do 30 dni (bezpłatnie) lub w ratach od 100 zł do 5 000 zł – zapoznaj się i zamów:https://paydent.pl/dla-gabinetow/ lub https://pay-plus.pl/dla-gabinetow/

Przeczytaj >< Zwiń

Procedura „na próbę”.

Taka współpraca nie wymaga podpisania stałej Umowy a jej zasady są proste:
wystarczy przygotować Pacjentowi plan leczenia wraz z kosztorysem i na tej podstawie wystawić fakturę pro-forma a następnie przesłać ją do nas na adres: pok@mediraty.pl lub przekazać Pacjentowi, który ją do nas dostarczy.
Pacjent powinien skontaktować się z naszym Konsultantem, który przeprowadzi weryfikację zdolności kredytowej (podczas kilkuminutowej rozmowy telefonicznej pod nr tel.: 22 266 83 70 pon.-pt. 8-20, sob. 9-14). Po pozytywnej weryfikacji i podpisaniu przez Pacjenta wysłanej kurierem Umowy ratalnej, placówka otrzyma środki bezpośrednio na swój rachunek, zwykle następnego dnia. Placówka nie ponosi żadnych kosztów związanych z finansowaniem udzielonym Pacjentowi.

Uwaga! Procedura na próbę dotyczy tylko systemu MediRaty i tylko usług medycznych (z wyłączeniem finansowania sprzętu medycznego, rehabilitacyjnego, okularów etc.).

Formularz – wypełnij i wyślij, nasz menedżer regionalny oddzwoni w ciągu 3-5 dni roboczych.


  Taka współpraca nie wymaga podpisania stałej Umowy i jest prosta: wystarczy przygotować Pacjentowi plan leczenia wraz z kosztorysem i na tej podstawie wystawić fakturę pro-forma oraz przesłać ją do nas na adres: pok@mediraty.pl lub przekazać Pacjentowi.

  Pacjent powinien skontaktować się z naszym Konsultantem, który przeprowadzi weryfikację zdolności kredytowej podczas kilkuminutowej rozmowy telefonicznej pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14). Po pozytywnej i bezpłatnej weryfikacji i podpisaniu przez Pacjenta wysłanej kurierem Umowy ratalnej, placówka otrzyma środki bezpośrednio na swój rachunek, nawet tego samego dnia.

  Placówka nie ponosi żadnych kosztów związanych z finansowaniem udzielonym Pacjentowi.

  Wystarczy wydrukować, wypełnić i przesłać dwa podpisane egzemplarze Umowy o współpracy na adres:

  Dyrektor Sieci Partnerskiej
  LM PAY S.A.
  02-156 Warszawa
  ul. Lechicka 23A

  Po otrzymaniu przesyłki skontaktuje się z Nadawcą Menedżer Regionalny MFG SA w celu umówienia bezpłatnego szkolenia dla zespołu obsługi Pacjenta.

  Aktywny Partner nie ponosi żadnych kosztów z tytułu współpracy.

  Każdy wskazany przez Partnera Pacjent (imię i nazwisko, nr telefonu), który jest zainteresowany finansowaniem i płatnością ratalną:

  • zostanie bezpłatnie zweryfikowany w BIK
  • otrzyma szczegółowe informacje o finansowaniu i warunkach spłaty oraz indywidualną ofertę (ważną 30 dni)
  • Umowę ratalną dostarczy osobisty kurier, bezpłatnie – po jej podpisaniu przekazujemy bezpośrednio na rachunek Partnera środki na poczet zabiegu/leczenia.

  Partner otrzymuje bezpłatnie materiały marketingowe a najbardziej aktywni także wsparcie promocyjne m.in. na portalu www.pragnieniakobiet.pl.

  Zarówno dla lekarza jak i dla Pacjenta sprawy finansowe mogą być tematem drażliwym i unikanym przez obie strony dlatego często posługujemy się mottem:

  „Lekarz ma leczyć a Pacjent …nie rujnować swojego domowego budżetu.”

  MediRaty zaspokajają potrzeby obu stron, które mogą skupić się na tym co jest najważniejsze: na leczeniu.

  Zostań naszym Partnerem! Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń: 22 266 83 70 (pon.- pt. 9-16) lub wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy – oddzwonimy w ciągu 1 dnia roboczego.


   To pierwsze w Polsce rozwiązanie w kategorii consumer finance, odpowiadające na specyficzne potrzeby Pacjentów, dedykowane klinikom stomatologicznym i innym podmiotom branży medycznej, klinikom medycyny estetycznej oraz klinikom weterynaryjnym w całej Polsce. Usługa zostało wprowadzona w 2010 roku przez spółkę Ratalnie.com SA (obecnie: LM PAY S.A.) z myślą o finansowaniu procedur stomatologicznych (szczególnie: drogich procedur protetycznych i implantoprotetycznych).

   Zasada działania systemu jest bardzo prosta. Łączy cechy taniej pożyczki bankowej i minimum formalności dzięki obsłudze przez telefon.

   • Pacjent zainteresowany zakupem drogich komercyjnych usług medycznych lub weterynaryjnych, kontaktuje się telefonicznie z Konsultantem MediRat
   • Konsultant MediRat podczas jednej kilkuminutowej rozmowy telefonicznej weryfikuje zdolność i historię kredytową Pacjenta, ustala poziom ryzyka kredytowego oraz uzgadnia z Pacjentem warunki finansowania, po czym wysyła do Pacjenta kuriera z Umową
   • natychmiast po podpisaniu Umowy, LM PAY S.A. przeleje środki bezpośrednio na rachunek Partnera (placówki, która realizuje usługę)
   • Pacjent spłaca pierwszą ratę po ok. miesiącu od podpisania Umowy.

   Pacjent może całość kosztów zabiegu i wszystkich usług z nim związanych zapłacić w ratach, lub część kosztów pokryć z własnych środków a resztę sfinansować MediRatami. Wariant finansowania zależy od indywidualnych potrzeb Pacjenta oraz od zdolności kredytowej na potrzebną kwotę.

   Po podpisaniu umowy o współpracy Pacjent może płacąc w ratach zakupić każdą świadczoną przez klinikę usługę lub procedurę lub zrealizować kompleksowy plan leczenia:

   • wszelkiego rodzaju zabiegi stomatologiczne, medyczne, medycyny estetycznej, rehabilitacyjne, operacje, konsultacje, kompleksowe plany leczenia etc.
   • wszelkiego rodzaju leczenie wraz z pobytem w szpitalu i rehabilitacją oraz pobytem w hotelu, jeżeli jest to w ramach jednej procedury i jednego podmiotu medycznego
   • pakiety rehabilitacyjne
   • sprzęt zdrowotny, rehabilitacyjny, protezy etc.
   • badania diagnostyczne, badania genetyczne
   • leczenie uzależnień
   • procedury i usługi weterynaryjne

   Podstawowy zakres Umowy o współpracy umożliwia Partnerowi medycznemu całkowicie bezpłatne świadczenie usług, zapewnia także bezpłatne materiały marketingowe.
   Szczegóły we wzorze Umowy o współpracy lub pod nr tel. 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14)

   W interesie placówki jest poinformować Pacjenta o możliwości finansowania i płatności ratalnej oraz umożliwić Pacjentowi bezpłatną weryfikację i przedstawienie niezobowiązującej oferty finansowania. Weryfikacja zdolności może dać Państwa Pacjentom zupełnie nową perspektywę do bardziej zaawansowanego i kompleksowego leczenia.

   Przykładowo: miesięczne zarobki „na rękę” Państwa Pacjenta, w wysokości 3 000 zł pozwalają mu uzyskać finansowanie na poziomie 29 000 zł.

   Placówka nie ma obowiązku udziału w formalnościach związanych z procedurą finansowania, pracownicy nie muszą niczego wypełniać itd. Tym zajmuje się specjalnie przeszkolony Konsultant telefoniczny, który podczas rozmowy:

   • omawia potrzeby Pacjenta
   • przeprowadza weryfikację Pacjenta w bazie informacji kredytowej
   • szacuje ryzyko kredytowe i ustala z Pacjentem szczegóły i warunki Umowy ratalnej
   • kieruje kuriera z Umową do podpisania w dogodne dla Pacjenta miejsce (np. na adres domowy)
   • po podpisaniu przez Pacjenta Umowy zleca przelew pełnej kwoty za zabieg na rachunek
    kliniki (Pacjent spłaca pierwszą ratę ok. miesiąc później)

   Ponieważ polscy Pacjenci nie są przyzwyczajeni do tego typu finansowania i płatności za usługi medyczne – w dobrze pojętym interesie Partnera jest skuteczne przekazanie takiej informacji każdemu swojemu Pacjentowi.

   Tak, praktykujemy takie rozwiązanie: Pacjent chciałby rozliczyć się w ratach, ale gabinet nie podpisał jeszcze z nami umowy o współpracy.

   Wystarczy, że gabinet prześle do nas (pok@mediraty.pl) fakturę pro-forma za leczenie Pacjenta, która zostanie opłacona przez nas natychmiast po pozytywnym zweryfikowaniu zdolności kredytowej Pacjenta i profilu działalności gabinetu.

   Główną zasadą systemu MediRaty z punktu widzenia Partnera medycznego jest przeniesienie całego ryzyka za opóźnienia w spłacie zobowiązania lub zaprzestania spłaty na LM PAY S.A. W takiej sytuacji uruchamiana jest standardowa, opisana w Umowie ratalnej z Pacjentem procedura windykacyjna, w którą Partner medyczny w żaden sposób nie jest angażowany, nie uczestniczy w niej.

   To jest niemożliwe. Jednak każdy przypadek jest indywidualny i analizowany przez nas bardzo dokładnie. Standardowo korzystamy z bazy informacji kredytowej BIK i analizujemy sytuację zawodową, materialną i rodzinną Pacjenta w aspekcie możliwości do spłaty bez zbytniego obciążenia domowego budżetu. Szczególnie, gdy w grę wchodzą drogie usługi.

   Gdy Pacjent otrzymuje w wyniku analizy kategorię „całkowity brak zdolności kredytowej” – jesteśmy przeciwni udzieleniu mu finansowania, także aby ochronić ich od ryzyka wpadnięcia w tarapaty finansowe. Staramy się być fair wobec Pacjentów. To nasz powód do dumy.

   Jako instytucja z branży consumer finance zajmujemy się pożyczaniem pieniędzy, które powierzają nam m.in. polskie banki spółdzielcze. Nie finansujemy zabiegu Pacjentowi, gdy z naszej analizy wynika, że ryzyko spłaty jest zbyt wysokie – staramy się działać racjonalnie i w dobrze pojętym interesie Pacjenta.