Zostań Partnerem MediRat partner_box

Chcesz w swojej klinice oferować klientom i Pacjentom korzystne warunki finansowania i płatności ratalnych?Przekonaj się, że warto zostać naszym Partnerem. Dołącz do grona blisko 7 000 placówek medycznych w Polsce, które już korzystają z naszej usługi.

Aktywna współpraca jest bezpłatna. Zapewniamy materiały marketingowe i korzystne wsparcie promocyjne dla najbardziej efektywnych Partnerów.

Placówka nie ponosi żadnych kosztów związanych z finansowaniem udzielonym Pacjentowi w wariancie podstawowym.

Placówka, która chciałaby proponować swoim Klientom/Pacjentom swoje usługi na promocyjnych warunkach płatności w formie rat 0% (RRSO 0%) lub rat 9% (RRSO 11,89%) samodzielnie pokrywa całość lub połowę kosztów takiego finansowania (drugą połowę pokrywa Klient/Pacjent). W przypadku wariantu finansowania i spłaty w 10 ratach 0% placówka subsydiuje taką pożyczkę w wysokości 18% kwoty pożyczki (jednorazowo) a w wariancie 9% – w wysokości 9% kwoty pożyczki (jednorazowo). W obu wariantach Klient/Pacjent ma możliwość zakupu droższego zabiegu na bardzo korzystnych dla siebie warunkach. W razie dodatkowych pytań prosimy o kontakt z naszymi przedstawicielami regionalnymi lub z osobą odpowiedzialną za obszar:

Agnieszka Czarzasta
e-mail: agnieszka.czarzasta@mediraty.pl
Tel.: +48 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14)

Formularz – wypełnij i wyślij, nasz menedżer regionalny oddzwoni w ciągu 3-5 dni roboczych.


  Procedura „na próbę”.

  Taka współpraca nie wymaga podpisania stałej Umowy i jest prosta: wystarczy przygotować Pacjentowi plan leczenia wraz z kosztorysem i na tej podstawie wystawić fakturę pro-forma oraz przesłać ją do nas na adres: pok@mediraty.pl lub przekazać Pacjentowi.

  Pacjent powinien skontaktować się z naszym Konsultantem, który przeprowadzi weryfikację zdolności kredytowej podczas kilkuminutowej rozmowy telefonicznej pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14). Po pozytywnej i bezpłatnej weryfikacji i podpisaniu przez Pacjenta wysłanej kurierem Umowy ratalnej, placówka otrzyma środki bezpośrednio na swój rachunek, nawet tego samego dnia.

  Placówka nie ponosi żadnych kosztów związanych z finansowaniem udzielonym Pacjentowi.

  Wystarczy wydrukować, wypełnić i przesłać dwa podpisane egzemplarze Umowy o współpracy na adres:

  Dyrektor Sieci Partnerskiej
  Mediraty Sp. z o.o.
  02-156 Warszawa
  ul. Lechicka 23A

  Po otrzymaniu przesyłki skontaktuje się z Nadawcą Menedżer Regionalny MFG SA w celu umówienia bezpłatnego szkolenia dla zespołu obsługi Pacjenta.

  Aktywny Partner nie ponosi żadnych kosztów z tytułu współpracy.

  Każdy wskazany przez Partnera Pacjent (imię i nazwisko, nr telefonu), który jest zainteresowany finansowaniem i płatnością ratalną:

  • zostanie bezpłatnie zweryfikowany w BIK
  • otrzyma szczegółowe informacje o finansowaniu i warunkach spłaty oraz indywidualną ofertę (ważną 30 dni)
  • Umowę ratalną dostarczy osobisty kurier, bezpłatnie – po jej podpisaniu przekazujemy bezpośrednio na rachunek Partnera środki na poczet zabiegu/leczenia.

  Aktywny Partner otrzymuje bezpłatnie materiały marketingowe a najbardziej aktywni także wsparcie promocyjne m.in. na portalu www.pragnieniakobiet.pl.

  Zarówno dla lekarza jak i dla Pacjenta sprawy finansowe mogą być tematem drażliwym i unikanym przez obie strony dlatego często posługujemy się mottem:

  „Lekarz ma leczyć a Pacjent …nie rujnować swojego domowego budżetu.”

  MediRaty zaspokajają potrzeby obu stron, które mogą skupić się na tym co jest najważniejsze: na leczeniu.

  Zostań naszym Partnerem! Masz dodatkowe pytania? Zadzwoń: 22 266 83 70 (pon.- pt. 9-16) lub wypełnij i wyślij formularz zgłoszeniowy – oddzwonimy w ciągu 1 dnia roboczego.


   To pierwsze w Polsce rozwiązanie w kategorii consumer finance, odpowiadające na specyficzne potrzeby Pacjentów, dedykowane klinikom stomatologicznym i innym podmiotom branży medycznej, klinikom medycyny estetycznej oraz klinikom weterynaryjnym w całej Polsce. Usługa zostało wprowadzona w 2010 roku przez spółkę Ratalnie.com SA (obecnie: Medical Finance Group SA) z myślą o finansowaniu procedur stomatologicznych (szczególnie: drogich procedur protetycznych i implantoprotetycznych).

   Zasada działania systemu jest bardzo prosta. Łączy cechy taniej pożyczki bankowej i minimum formalności dzięki obsłudze przez telefon.

   • Pacjent zainteresowany zakupem drogich komercyjnych usług medycznych lub weterynaryjnych, kontaktuje się telefonicznie z Konsultantem MediRat
   • Konsultant MediRat podczas jednej kilkuminutowej rozmowy telefonicznej weryfikuje zdolność i historię kredytową Pacjenta, ustala poziom ryzyka kredytowego oraz uzgadnia z Pacjentem warunki finansowania, po czym wysyła do Pacjenta kuriera z Umową
   • natychmiast po podpisaniu Umowy, MediRaty Sp. z o.o. przeleje środki bezpośrednio na rachunek Partnera (placówki, która realizuje usługę)
   • Pacjent spłaca pierwszą ratę po ok. miesiącu od podpisania Umowy.

   Pacjent może całość kosztów zabiegu i wszystkich usług z nim związanych zapłacić w ratach, lub część kosztów pokryć z własnych środków a resztę sfinansować MediRatami. Wariant finansowania zależy od indywidualnych potrzeb Pacjenta oraz od zdolności kredytowej na potrzebną kwotę.

   Po podpisaniu umowy o współpracy Pacjent może płacąc w ratach zakupić każdą świadczoną przez klinikę usługę lub procedurę lub zrealizować kompleksowy plan leczenia:

   • wszelkiego rodzaju zabiegi stomatologiczne, medyczne, medycyny estetycznej, rehabilitacyjne, operacje, konsultacje, kompleksowe plany leczenia etc.
   • wszelkiego rodzaju leczenie wraz z pobytem w szpitalu i rehabilitacją oraz pobytem w hotelu, jeżeli jest to w ramach jednej procedury i jednego podmiotu medycznego
   • pakiety rehabilitacyjne
   • sprzęt zdrowotny, rehabilitacyjny, protezy etc.
   • badania diagnostyczne, badania genetyczne
   • leczenie uzależnień
   • procedury i usługi weterynaryjne

   Podstawowy zakres Umowy o współpracy umożliwia Partnerowi medycznemu całkowicie bezpłatne świadczenie usług, zapewnia także bezpłatne materiały marketingowe.
   Szczegóły we wzorze Umowy o współpracy lub pod nr tel. 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14)

   W interesie placówki jest poinformować Pacjenta o możliwości finansowania i płatności ratalnej oraz umożliwić Pacjentowi bezpłatną weryfikację i przedstawienie niezobowiązującej oferty finansowania. Weryfikacja zdolności może dać Państwa Pacjentom zupełnie nową perspektywę do bardziej zaawansowanego i kompleksowego leczenia.

   Przykładowo: miesięczne zarobki „na rękę” Państwa Pacjenta, w wysokości 3 000 zł pozwalają mu uzyskać finansowanie na poziomie 29 000 zł.

   Placówka nie ma obowiązku udziału w formalnościach związanych z procedurą finansowania, pracownicy nie muszą niczego wypełniać itd. Tym zajmuje się specjalnie przeszkolony Konsultant telefoniczny, który podczas rozmowy:

   • omawia potrzeby Pacjenta
   • przeprowadza weryfikację Pacjenta w bazie informacji kredytowej
   • szacuje ryzyko kredytowe i ustala z Pacjentem szczegóły i warunki Umowy ratalnej
   • kieruje kuriera z Umową do podpisania w dogodne dla Pacjenta miejsce (np. na adres domowy)
   • po podpisaniu przez Pacjenta Umowy zleca przelew pełnej kwoty za zabieg na rachunek
    kliniki (Pacjent spłaca pierwszą ratę ok. miesiąc później)

   Ponieważ polscy Pacjenci nie są przyzwyczajeni do tego typu finansowania i płatności za usługi medyczne – w dobrze pojętym interesie Partnera jest skuteczne przekazanie takiej informacji każdemu swojemu Pacjentowi.

   Tak, praktykujemy takie rozwiązanie: Pacjent chciałby rozliczyć się w ratach, ale gabinet nie podpisał jeszcze z nami umowy o współpracy.

   Wystarczy, że gabinet prześle do nas (pok@mediraty.pl) fakturę pro-forma za leczenie Pacjenta, która zostanie opłacona przez nas natychmiast po pozytywnym zweryfikowaniu zdolności kredytowej Pacjenta i profilu działalności gabinetu.

   Główną zasadą systemu MediRaty z punktu widzenia Partnera medycznego jest przeniesienie całego ryzyka za opóźnienia w spłacie zobowiązania lub zaprzestania spłaty na MediRaty Sp. z o.o.. W takiej sytuacji uruchamiana jest standardowa, opisana w Umowie ratalnej z Pacjentem procedura windykacyjna, w którą Partner medyczny w żaden sposób nie jest angażowany, nie uczestniczy w niej.

   To jest niemożliwe. Jednak każdy przypadek jest indywidualny i analizowany przez nas bardzo dokładnie. Standardowo korzystamy z bazy informacji kredytowej BIK i analizujemy sytuację zawodową, materialną i rodzinną Pacjenta w aspekcie możliwości do spłaty bez zbytniego obciążenia domowego budżetu. Szczególnie, gdy w grę wchodzą drogie usługi.

   Gdy Pacjent otrzymuje w wyniku analizy kategorię „całkowity brak zdolności kredytowej” – jesteśmy przeciwni udzieleniu mu finansowania, także aby ochronić ich od ryzyka wpadnięcia w tarapaty finansowe. Staramy się być fair wobec Pacjentów. To nasz powód do dumy.

   Jako instytucja z branży consumer finance zajmujemy się pożyczaniem pieniędzy, które powierzają nam m.in. polskie banki spółdzielcze. Nie finansujemy zabiegu Pacjentowi, gdy z naszej analizy wynika, że ryzyko spłaty jest zbyt wysokie – staramy się działać racjonalnie i w dobrze pojętym interesie Pacjenta.