Artykuły o bariatrii

Finansowanie MediRatami procedur bariatrycznych

Stosowane są różne metody endoskopowego zmniejszenia żołądka. Ogólnie możemy podzielić je na dwie grupy:  zabiegi, których celem jest zmniejszenie ilości przyjmowanych pokarmów  zabiegi, które zmniejszają ilość składników pokarmowych wchłanianych przez jelito.  Oczywiście zawsze to lekarz decyduje, która z metod powinna być zastosowana.  Zabiegi  te wykonuje się bez tak zwanego „otwierania brzucha, czyli bez przecinania powłok (czytaj więcej)

Leczenie nadwagi i otyłości poprzez założenie balonu żołądkowego

Otyłość, choroba cywilizacyjna XXI wieku, wynika przede wszystkim z błędów żywieniowych i jednoczesnego braku

Dla kogo operacyjny zabieg bariatryczny?

O otyłości mówi się współcześnie w kategoriach epidemii. Na całym świecie w zastraszającym tempie zwiększa się

Walka z otyłością złośliwą

Otyłość jest jednym z częściej występujących współcześnie schorzeń. Spożywanie zbyt dużej ilości wysokokalorycznego pożywienia i mała aktywność fizyczna to główne powody jej występowania, jednak nie zawsze proste ograniczenie kaloryczności potraw i zwiększenie wysiłku fizycznego daje dobre rezultaty.

Cały artykuł: http://pragnieniakobiet.pl/zabiegi/leczenie-otylosci-balon-zoladkowy/

 

Kilogramy zrzucaj z głową…

Leczenie otyłości nie jest łatwe, szczególne że źle prowadzone może zagrażać zdrowiu. Narodowy Instytut Zdrowia Publicznego podaje, że 63% mężczyzn i 46% kobiet w Polsce ma nadwagę. Pomysły na diety rosną jak grzyby po deszczu, społeczeństwo jednak nie chudnie.

Cały artykuł: http://pragnieniakobiet.pl/kilogramy-zrzucaj-z-glowa/