Implanty zębowe

Implantologia to obecnie najdoskonalsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Implanty są bardzo praktyczne, trwałe i eliminują dyskomfort, jaki można często odczuć używając protez ruchomych.

Implant to niewielka, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień można dopasować do odcienia naturalnych zębów. Uczucie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od naturalnych zębów.

Procedury implantologiczne nie należą do najtańszych, ale dzięki MediRatom, luksus posiadania implantu staje się bardziej dostępny. To jeszcze jeden z powodów, aby wybrać to rozwiązanie.

Rodzaje implantów

Na rynku obecnych jest kilkanaście systemów implantologicznych. Najpopularniejsze z nich to:

 • szwajcarskie: Nobel Biocare, Straumann, Camlog,
 • niemiecki Sky,
 • amerykańskie: Bicon, Zimmer, Intra-Lock, Astra Tech, BioHorizons, Biomet 3i, Keystone Dental, Dentis, Imtec Endure,
 • izraelskie Alpha-Bio,
 • izraelski Adin,
 • koreańskie Dentis.

Ceny ich są zróżnicowane i często wpływają na nie bardziej koszty marketingowe, niż technologiczne czy jakościowe. Dlatego warto uważnie się im przyjrzeć i skonsultować się ze stomatologiem.

implanty_zebow2

 

Przygotowania do zabiegu chirurgicznego:

Wywiad i ocena stanu Pacjenta.

Procedura implantologiczna może być wykonana jednofazowo – wszczep i korona w trakcie jednej wizyty lub dwufazowo. Zabieg poprzedzają konsultacje implantologa, który ocenia ogólny stan zdrowia, ewentualne nałogi, przebyte i aktualne choroby. Brane są również pod uwagę przyjmowane leki. Ciąża, cukrzyca, nowotwory, osteoporoza, palenie tytoniu, parodontoza wykluczają zabieg.

Badania szczegółowe.

Wszelkie choroby jamy ustnej i zębów, także takie, jak próchnica, kamień nazębny muszą być wyleczone. Tkanka miękka powinna mieć odpowiedni kolor i grubość, a kości szczęki odpowiednią ilość i jakość. Stwierdzenie i ocenę tego ułatwi diagnostyka radiologiczna – zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne.

Przedstawienie wariantów leczenia, wybór i ustalenie harmonogramu.

Zwykle procedura składa się z dwóch etapów – zabiegu chirurgicznego oraz protetycznego. Podczas zabiegu implant z łącznikiem protetycznym zostają wszczepione w kość szczęki. Trwa to około godziny przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po zabiegu następuje tzw. osteointegracja czyli zrastanie żywej tkanki kości z tytanem. Trwa ono od 3 do 6 miesięcy. W czasie etapu protetycznego wykonuje się koronę, która swym kształtem i kolorem, będzie przypominać naturalne zęby. Trwa to przeciętnie od 1 do 3 tygodni. Jednak niektóre wyspecjalizowane gabinety implantologiczne umożliwiają wszczepienie implantu i założenie korony nawet podczas jednej wizyty.

implanty_zebow3

Implanty, ceny

Ile kosztuje implant stomatologiczny a ile pełna procedura implantologiczna?

Ceny w gabinetach są bardzo zróżnicowane i zależą od bardzo wielu zmiennych. W praktyce każdy specjalista preferuje różne systemy implantów, których ceny wahają się od 1 800 zł do nawet 4 000 zł za pojedynczą, tytanową śrubę. Do kosztu należy również doliczyć łącznik protetyczny czy śrubę gojącą, które nie kończą listy wydatków.

Różne są także ceny docelowych koron protetycznych. Najpopularniejsze: porcelanowe ze specjalnym stopem metalu to koszt zaczynający się od 550 zł. Dodatkowym kosztem będzie np. użycie stopu złota, mającego właściwości przeciwpróchnicze. Użycie najbardziej trwałej i estetycznej – pełnoceramicznej korony na cyrkonie to koszt, który zaczyna się od 1 300 zł.

Koszty dodatkowe:

 • konsultacja implantologiczna – ok. 100 zł
 • diagnostyka radiologiczna – ok. 150 zł
 • wszczepienie implantu – od 1 800 zł
 • śruba gojąca – od 0 zł
 • łącznik protetyczny – od 0 zł
 • przygotowanie i założenie korony porcelanowej na implant – od 1 500 zł.

Średnia cena pełnej procedury implantologicznej: konsultacja+diagnostyka+implant+korona  to minimum 3 550 zł.

Rodzaj implantuCena 1 szt.  implantu
z wszczepieniem
Cena dodatkowych
niezbędnych czynności
(konsultacja implantologiczna, plan leczenia, tomografia, modele diagnostyczne
Łączny koszt
korona na implancie (brak pojedynczego zęba)
implant tytanowy, łącznik tytanowy, korona porcelanowaod 3 700 złod 330 złod 4 030 zł
implant tytanowy, łącznik tytanowy, korona pełnoceramicznaod 4 100 złod 330 złod 4 430 zł
implant tytanowy, łącznik cyrkonowy, korona porcelanowaod 4 800 złod 330 złod 5 130 zł
implant tytanowy, łącznik cyrkonowy, korona pełnoceramicznaod 4 200 złod 330 złod 4 530 zł
most na dwóch implantach (brak trzech zębów)od 7 000 złod 330 złod 7 330 zł
proteza górna całkowita na czterech implantach (brak uzębienia)od 10 000 złod 330 złod 10 330 zł
proteza dolna całkowita na dwóch implantach (brak uzębienia)od 6 000 złod 330 złod 6 330 zł

System płatności MediRaty

Informacja o RRSO. Przykład reprezentatywny dla całkowitej kwoty finansowania (bez kredytowanych kosztów) w wysokości 5 200 zł: całkowita kwota do zapłaty wyniesie 7 487,01 zł w 24 ratach równych po 311,96 zł, oprocentowanie stałe 19%, całkowity koszt finansowania 2 287,01 zł (w tym: opłata przygotowawcza 1 196,00 zł, odsetki 1 091,01 zł), Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania RRSO wynosi 46,04%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 14.03.2023 r. Właścicielem, operatorem systemu płatności MediRaty oraz instytucją finansującą jest LM PAY S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Lechickiej 23A.

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej.

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14) lub przez FORMULARZ.

Wszystkie czynności ze strony MediRaty przed podpisaniem Umowy ratalnej mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy możesz w ciągu 14 dni odstąpić od niej bez podania przyczyn.