livechat

Implanty zębów na raty. To proste.

Implantologia to obecnie najdoskonalsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Implanty są bardzo praktyczne, trwałe i eliminują dyskomfort, jaki można często odczuć używając protez ruchomych.

Wstawienie implantów zębów - w dowolnie wybranej klinice implantologicznej - może być zupełnie bezbolesne, także finansowo. Skorzystajmy ze sprawdzonego sposobu zdobycia środków.

Bezpłatne wyliczenie

Bezpłatne wyliczenie finansowania - zamów i zacznij swoje leczenie z zupełnie nową perspektywą!

O implantach

O impantach - mediraty.pl

Ceny ich są zróżnicowane i często wpływają na nie bardziej koszty marketingowe, niż technologiczne czy jakościowe. Dlatego warto uważnie się im przyjrzeć i skonsultować się ze stomatologiem.

Implant to niewielka, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień można dopasować do odcienia naturalnych zębów. Uczucie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od naturalnych zębów.

Procedury implantologiczne nie należą do najtańszych, ale dzięki MediRatom, luksus posiadania implantu staje się bardziej dostępny. To jeszcze jeden z powodów, aby wybrać to rozwiązanie.

Rodzaje implantów

Na rynku obecnych jest kilkanaście systemów implantologicznych. Najpopularniejsze z nich to:

 • szwajcarskie: Nobel Biocare, Straumann, Camlog,
 • niemiecki Sky,
 • amerykańskie: Bicon, Zimmer, Intra-Lock, Astra Tech, BioHorizons, Biomet 3i, Keystone Dental, Dentis, Imtec Endure,
 • izraelskie AlphaBio,
 • izraelski Adin,
 • koreańskie Dentis.

Przygotowanie do zabiegu

Implanty – przygotowanie do zabiegu - mediraty.pl

Wywiad i ocena stanu Pacjenta.

Procedura implantologiczna może być wykonana jednofazowo – wszczep i korona w trakcie jednej wizyty lub dwufazowo. Zabieg poprzedzają konsultacje implantologa, który ocenia ogólny stan zdrowia, ewentualne nałogi, przebyte i aktualne choroby. Brane są również pod uwagę przyjmowane leki. Ciąża, cukrzyca, nowotwory, osteoporoza, palenie tytoniu, parodontoza wykluczają zabieg.

Badania szczegółowe.

Wszelkie choroby jamy ustnej i zębów, także takie, jak próchnica, kamień nazębny muszą być wyleczone. Tkanka miękka powinna mieć odpowiedni kolor i grubość, a kości szczęki odpowiednią ilość i jakość. Stwierdzenie i ocenę tego ułatwi diagnostyka radiologiczna – zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne.

Przedstawienie wariantów leczenia, wybór i ustalenie harmonogramu.

Zwykle procedura składa się z dwóch etapów – zabiegu chirurgicznego oraz protetycznego. Podczas zabiegu implant z łącznikiem protetycznym zostają wszczepione w kość szczęki. Trwa to około godziny przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po zabiegu następuje tzw. osteointegracja czyli zrastanie żywej tkanki kości z tytanem.

Trwa ono od 3 do 6 miesięcy. W czasie etapu protetycznego wykonuje się koronę, która swym kształtem i kolorem, będzie przypominać naturalne zęby. Trwa to przeciętnie od 1 do 3 tygodni. Jednak niektóre wyspecjalizowane gabinety implantologiczne umożliwiają wszczepienie implantu i założenie korony nawet podczas jednej wizyty.

Ceny implantów w Polsce

Ceny Implantow w polsce – mediraty.pl

Ile kosztuje implant stomatologiczny a ile pełna procedura implantologiczna?

Ceny w gabinetach są bardzo zróżnicowane i zależą od bardzo wielu zmiennych. W praktyce każdy specjalista preferuje różne systemy implantów, których ceny wahają się od 1800 zł do nawet 4000 zł za pojedynczą, tytanową śrubę. Do kosztu należy również doliczyć łącznik protetyczny czy śrubę gojącą, które nie kończą listy wydatków.

Różne są także ceny docelowych koron protetycznych. Najpopularniejsze: porcelanowe ze specjalnym stopem metalu to koszt zaczynający się od 550 zł. Dodatkowym kosztem będzie np. użycie stopu złota, mającego właściwości przeciwpróchnicze. Użycie najbardziej trwałej i estetycznej – pełnoceramicznej korony na cyrkonie to koszt, który zaczyna się od 1 300 zł.

Koszty dodatkowe:

 • konsultacja implantologiczna – ok. 100 zł
 • diagnostyka radiologiczna – ok. 150 zł
 • wszczepienie implantu – od 1 800 zł
 • śruba gojąca – od 0 zł
 • łącznik protetyczny – od 0 zł
 • przygotowanie i założenie korony porcelanowej na implant – od 1 500 zł.

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej.

Wszystkie czynności ze strony MFG SA przed podpisaniem Umowy ratalnej mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy możesz w ciągu 14 dni odstąpić od niej bez podania przyczyn.

Średnia cena pełnej procedury implantologicznej:

konsultacja + diagnostyka + implant + korona to minimum 3 550 zł.

O implantach

System płatności MediRaty

Symulacja rat równych dla kwoty 3 500 zł dla różnych okresów spłaty. W ratę wliczone są wszystkie koszty.

Ilość rat Wartość raty
12 350 zł
24 198 zł
36 150 zł
48 125 zł
60 111 zł

Artykuły o stomatologii

Współpracujemy z ponad 3 tysiącami gabinetów i klinikami - pomagamy podjąć leczenie szybciej i kompleksowo. Opłacimy Twoje leczenie z góry i umożliwimy Ci spłacenie kosztów w niskich ratach - w tym specjalizujemy się od 2010 roku jako jedyna instytucja w Polsce.

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14)

Bezpłatne wyliczenie

Bezpłatne wyliczenie finansowania - zamów i zacznij swoje leczenie z zupełnie nową perspektywą!

Obejrzyj, co mówią pacjenci

Przeczytaj, co mówią pacjenci

Pobierz bezpłatny przewodnik o Implantach
Zapisz się do Bazy Wiedzy MediRat

Facebook

YouTube

YouTube

Czat / Zostaw wiadomość