Implanty zębów

Implantologia to obecnie najdoskonalsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Implanty są bardzo praktyczne, trwałe i eliminują dyskomfort, jaki można często odczuć używając protez ruchomych.

Implant to niewielka, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień można dopasować do odcienia naturalnych zębów. Uczucie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od naturalnych zębów.

Procedury implantologiczne nie należą do najtańszych, ale dzięki MediRatom, luksus posiadania implantu staje się bardziej dostępny. To jeszcze jeden z powodów, aby wybrać to rozwiązanie.

Rodzaje implantów

Na rynku obecnych jest kilkanaście systemów implantologicznych. Najpopularniejsze z nich to:

 • szwajcarskie: Nobel Biocare, Straumann, Camlog,
 • niemiecki Sky,
 • amerykańskie: Bicon, Zimmer, Intra-Lock, Astra Tech, BioHorizons, Biomet 3i, Keystone Dental, Dentis, Imtec Endure,
 • izraelskie Alpha-Bio,
 • izraelski Adin,
 • koreańskie Dentis.

Ceny ich są zróżnicowane i często wpływają na nie bardziej koszty marketingowe, niż technologiczne czy jakościowe. Dlatego warto uważnie się im przyjrzeć i skonsultować się ze stomatologiem.

implanty_zebow2

 

Przygotowania do zabiegu chirurgicznego:

Wywiad i ocena stanu Pacjenta.

Procedura implantologiczna może być wykonana jednofazowo – wszczep i korona w trakcie jednej wizyty lub dwufazowo. Zabieg poprzedzają konsultacje implantologa, który ocenia ogólny stan zdrowia, ewentualne nałogi, przebyte i aktualne choroby. Brane są również pod uwagę przyjmowane leki. Ciąża, cukrzyca, nowotwory, osteoporoza, palenie tytoniu, parodontoza wykluczają zabieg.

Badania szczegółowe.

Wszelkie choroby jamy ustnej i zębów, także takie, jak próchnica, kamień nazębny muszą być wyleczone. Tkanka miękka powinna mieć odpowiedni kolor i grubość, a kości szczęki odpowiednią ilość i jakość. Stwierdzenie i ocenę tego ułatwi diagnostyka radiologiczna – zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne.

Przedstawienie wariantów leczenia, wybór i ustalenie harmonogramu.

Zwykle procedura składa się z dwóch etapów – zabiegu chirurgicznego oraz protetycznego. Podczas zabiegu implant z łącznikiem protetycznym zostają wszczepione w kość szczęki. Trwa to około godziny przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po zabiegu następuje tzw. osteointegracja czyli zrastanie żywej tkanki kości z tytanem. Trwa ono od 3 do 6 miesięcy. W czasie etapu protetycznego wykonuje się koronę, która swym kształtem i kolorem, będzie przypominać naturalne zęby. Trwa to przeciętnie od 1 do 3 tygodni. Jednak niektóre wyspecjalizowane gabinety implantologiczne umożliwiają wszczepienie implantu i założenie korony nawet podczas jednej wizyty.

implanty_zebow3

Implanty, ceny

Ile kosztuje implant stomatologiczny a ile pełna procedura implantologiczna?

Ceny w gabinetach są bardzo zróżnicowane i zależą od bardzo wielu zmiennych. W praktyce każdy specjalista preferuje różne systemy implantów, których ceny wahają się od 1 800 zł do nawet 4 000 zł za pojedynczą, tytanową śrubę. Do kosztu należy również doliczyć łącznik protetyczny czy śrubę gojącą, które nie kończą listy wydatków.

Różne są także ceny docelowych koron protetycznych. Najpopularniejsze: porcelanowe ze specjalnym stopem metalu to koszt zaczynający się od 550 zł. Dodatkowym kosztem będzie np. użycie stopu złota, mającego właściwości przeciwpróchnicze. Użycie najbardziej trwałej i estetycznej – pełnoceramicznej korony na cyrkonie to koszt, który zaczyna się od 1 300 zł.

Koszty dodatkowe:

 • konsultacja implantologiczna – ok. 100 zł
 • diagnostyka radiologiczna – ok. 150 zł
 • wszczepienie implantu – od 1 800 zł
 • śruba gojąca – od 0 zł
 • łącznik protetyczny – od 0 zł
 • przygotowanie i założenie korony porcelanowej na implant – od 1 500 zł.

Średnia cena pełnej procedury implantologicznej: konsultacja+diagnostyka+implant+korona  to minimum 3 550 zł.

Od niedawna istnieje możliwość uzyskania środków na procedurę implantologiczną na 0% (RRSO 0%). Spłacasz tyle, ile pożyczysz. Sprawdź jak możemy Ci pomóc.

 

System płatności MediRaty

Informacja o RRSO. Przykład reprezentatywny: dla całkowitej kwoty pożyczki (bez kredytowanych kosztów) w wysokości 5 500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty wyniesie 6 819,60 zł w 24 ratach równych po 284,15 zł, oprocentowanie stałe 6,0%, całkowity koszt pożyczki 1 319,60 zł (w tym: opłata przygotowawcza 911,35 zł, odsetki 408,25 zł) Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 23,04%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 22.10.2017 r. Dla innych parametrów pożyczki wartość RRSO może być inna – skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby bezpłatnie otrzymać indywidualną ofertę pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej.

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14) lub przez FORMULARZ.

Wszystkie czynności ze strony MFG SA przed podpisaniem Umowy ratalnej mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy możesz w ciągu 14 dni odstąpić od niej bez podania przyczyn.

Raty na implanty