Implanty zębowe

Implantologia to obecnie najdoskonalsza metoda na uzupełnienie braków w uzębieniu. Implanty są bardzo praktyczne, trwałe i eliminują dyskomfort, jaki można często odczuć używając protez ruchomych.

Implant to niewielka, tytanowa śruba, która po wszczepieniu w kość szczęki zastępuje korzeń zęba. Na niej montowana jest korona porcelanowa lub ceramiczna, której odcień można dopasować do odcienia naturalnych zębów. Uczucie posiadania takiego zęba w praktyce niczym nie różni się od naturalnych zębów.

Procedury implantologiczne nie należą do najtańszych, ale dzięki MediRatom, luksus posiadania implantu staje się bardziej dostępny. To jeszcze jeden z powodów, aby wybrać to rozwiązanie.

Rodzaje implantów

Na rynku obecnych jest kilkanaście systemów implantologicznych. Najpopularniejsze z nich to:

 • szwajcarskie: Nobel Biocare, Straumann, Camlog,
 • niemiecki Sky,
 • amerykańskie: Bicon, Zimmer, Intra-Lock, Astra Tech, BioHorizons, Biomet 3i, Keystone Dental, Dentis, Imtec Endure,
 • izraelskie Alpha-Bio,
 • izraelski Adin,
 • koreańskie Dentis.

Ceny ich są zróżnicowane i często wpływają na nie bardziej koszty marketingowe, niż technologiczne czy jakościowe. Dlatego warto uważnie się im przyjrzeć i skonsultować się ze stomatologiem.

implanty_zebow2

 

Przygotowania do zabiegu chirurgicznego:

Wywiad i ocena stanu Pacjenta.

Procedura implantologiczna może być wykonana jednofazowo – wszczep i korona w trakcie jednej wizyty lub dwufazowo. Zabieg poprzedzają konsultacje implantologa, który ocenia ogólny stan zdrowia, ewentualne nałogi, przebyte i aktualne choroby. Brane są również pod uwagę przyjmowane leki. Ciąża, cukrzyca, nowotwory, osteoporoza, palenie tytoniu, parodontoza wykluczają zabieg.

Badania szczegółowe.

Wszelkie choroby jamy ustnej i zębów, także takie, jak próchnica, kamień nazębny muszą być wyleczone. Tkanka miękka powinna mieć odpowiedni kolor i grubość, a kości szczęki odpowiednią ilość i jakość. Stwierdzenie i ocenę tego ułatwi diagnostyka radiologiczna – zdjęcia pantomograficzne i tomograficzne.

Przedstawienie wariantów leczenia, wybór i ustalenie harmonogramu.

Zwykle procedura składa się z dwóch etapów – zabiegu chirurgicznego oraz protetycznego. Podczas zabiegu implant z łącznikiem protetycznym zostają wszczepione w kość szczęki. Trwa to około godziny przy zastosowaniu znieczulenia miejscowego. Po zabiegu następuje tzw. osteointegracja czyli zrastanie żywej tkanki kości z tytanem. Trwa ono od 3 do 6 miesięcy. W czasie etapu protetycznego wykonuje się koronę, która swym kształtem i kolorem, będzie przypominać naturalne zęby. Trwa to przeciętnie od 1 do 3 tygodni. Jednak niektóre wyspecjalizowane gabinety implantologiczne umożliwiają wszczepienie implantu i założenie korony nawet podczas jednej wizyty.

implanty_zebow3

Implanty, ceny

Ile kosztuje implant stomatologiczny a ile pełna procedura implantologiczna?

Ceny w gabinetach są bardzo zróżnicowane i zależą od bardzo wielu zmiennych. W praktyce każdy specjalista preferuje różne systemy implantów, których ceny wahają się od 1 800 zł do nawet 4 000 zł za pojedynczą, tytanową śrubę. Do kosztu należy również doliczyć łącznik protetyczny czy śrubę gojącą, które nie kończą listy wydatków.

Różne są także ceny docelowych koron protetycznych. Najpopularniejsze: porcelanowe ze specjalnym stopem metalu to koszt zaczynający się od 550 zł. Dodatkowym kosztem będzie np. użycie stopu złota, mającego właściwości przeciwpróchnicze. Użycie najbardziej trwałej i estetycznej – pełnoceramicznej korony na cyrkonie to koszt, który zaczyna się od 1 300 zł.

Koszty dodatkowe:

 • konsultacja implantologiczna – ok. 100 zł
 • diagnostyka radiologiczna – ok. 150 zł
 • wszczepienie implantu – od 1 800 zł
 • śruba gojąca – od 0 zł
 • łącznik protetyczny – od 0 zł
 • przygotowanie i założenie korony porcelanowej na implant – od 1 500 zł.

Średnia cena pełnej procedury implantologicznej: konsultacja+diagnostyka+implant+korona  to minimum 3 550 zł.

Rodzaj implantuCena 1 szt.  implantu
z wszczepieniem
Implant na raty
1 szt.
10 rat 0%* (RRSO 0%)
Cena dodatkowych
niezbędnych czynności
(konsultacja implantologiczna, plan leczenia, tomografia, modele diagnostyczne
Łączny kosztŁączny koszt
na raty
10 rat 0%* (RRSO 0%)
korona na implancie (brak pojedynczego zęba)
implant tytanowy, łącznik tytanowy, korona porcelanowaod 3 700 złod 308,33 złod 330 złod 4 030 złod 403 zł
implant tytanowy, łącznik tytanowy, korona pełnoceramicznaod 4 100 złod 341,67 złod 330 złod 4 430 złod 443 zł
implant tytanowy, łącznik cyrkonowy, korona porcelanowaod 4 800 złod 400,00 złod 330 złod 5 130 złod 513 zł
implant tytanowy, łącznik cyrkonowy, korona pełnoceramicznaod 4 200 złod 350,00 złod 330 złod 4 530 złod 453 zł
most na dwóch implantach (brak trzech zębów)od 7 000 złod 583,33 złod 330 złod 7 330 złod 733 zł
proteza górna całkowita na czterech implantach (brak uzębienia)od 10 000 złod 833,33 złod 330 złod 10 330 złod 1033 zł
proteza dolna całkowita na dwóch implantach (brak uzębienia)od 6 000 złod 500,00 złod 330 złod 6 330 złod 633 zł

* oferta ograniczona czasowo. Sprawdź dostępność bezpośrednio u konsultantów pod nr. tel. 22 266 83 70.

Od niedawna istnieje możliwość uzyskania środków do 5 tys. zł na procedurę implantologiczną na 0% (RRSO 0%). Spłacasz tyle, ile pożyczysz w ciągu 30 dni lub rozkładasz na raty. Sprawdź jak możemy Ci pomóc.

 

System płatności MediRaty

Informacja o RRSO. Definicja Rocznej Rzeczywistej Stopy Oprocentowania nie oznacza rocznego oprocentowania ani rocznych kosztów pożyczki. Dla różnych okresów spłaty i różnej wysokości kwoty pożyczki RRSO może być różne lub takie samo. Rzeczywisty i całkowity koszt pożyczki jest wyrażony w złotówkach. Reprezentatywny przykład dla pożyczki w systemie MediRaty w wysokości 5 200zł: całkowita kwota do zapłaty wyniesie 6 437,52zł w 24 ratach równych po 268,23zł, oprocentowanie stałe 6,69%, całkowity koszt pożyczki 1 237,52zł (w tym: opłata przygotowawcza 867,36zł, odsetki 370,16zł) Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 22,85%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 21.03.2022r. Dla innych parametrów pożyczki wartość RRSO może być inna. Kwota i warunki pożyczki uzależnione są od Twojej indywidualnej zdolności i oceny historii kredytowej. Skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby bezpłatnie otrzymać ofertę.

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej.

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14) lub przez FORMULARZ.

Wszystkie czynności ze strony MediRaty przed podpisaniem Umowy ratalnej mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy możesz w ciągu 14 dni odstąpić od niej bez podania przyczyn.

Raty na implanty