Ceny i przeciętne koszty plastyki brzucha

Plastyka brzucha abdominoplastyka – cena

Jeżeli po okresie ciąży lub nagłej utracie wody skóra brzucha jest obwisła i luźna, można pozbyć się jej nadmiaru dzięki zabiegowi plastyki brzucha. Jest to korzystne nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Obwisły brzuch prowadzi do bólów kręgosłupa spowodowanych przeciążeniem, zwyrodnienia stawów czy infekcji i zakażeń.

Plastyka brzucha polega na usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz plastyce mięśni ściany brzucha. Do zabiegu nie kwalifikują się osoby otyłe lub kobiety, które planują ciążę.

Przeciwwskazania:

 • niepełnoletność,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • choroby serca i płuc,
 • cukrzyca,
 • alergia na leki,
 • tendencja do zatorowości żylnej,
 • stan krwotoczny,
 • choroba tarczycy,
 • otyłość,
 • nałogowe palenie,
 • planowane zajście w ciążę,
 • zaburzenia psychiczne, np. depresja, dysmorfofobia poczucie lęku wynikające z przekonania o nieestetycznym wyglądzie własnego ciała.

Od czego zacząć?

Umów się z chirurgiem plastycznym na konsultacje. W czasie rozmowy określicie Twoją motywację i oczekiwania wobec zabiegu. Dowiesz się również o realnych efektach zabiegu, ryzyku i ewentualnych komplikacjach, jakie mogą Cię spotkać. Niezbędne będzie również przeprowadzenie wywiadu chorobowego.

Potem czekają Cię badania ogólnego stanu zdrowia oraz badania laboratoryjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem OB, badanie moczu, koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR), glikemia na czczo, elektrolity (K, Na), jonogram, mocznik, kreatynina, antygen HBS, HIV, HCV itp., EKG z opisem, RTG klatki piersiowej, USG lub mammografia piersi. Niezbędne będzie również szczepienie przeciw WZW typu B.

Na dwa tygodnie przed operacją należy zaprzestać palenia tytoniu i nie należy stosować drastycznych diet.

Przed operacją nie można przyjmować leków wpływających na krzepliwość krwi i powodujących nadmierne krwawienie w czasie operacji, np. Aspiryny ani jej pochodnych.

Przed samą operacją nie należy nic jeść ani pić (6 godzin) oraz po konsultacji z lekarzem odstawić leki.

Przebieg zabiegu

Plastyka brzucha wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg dokonuje nacięcia powyżej spojenia łonowego. Następnie skóra zostaje oddzielona od mięśni brzucha, które są zszywane, aby osiągnąć efekt wyszczuplenia sylwetki. Nadmiar tłuszczu zostaje wycięty. Kolejnym etapem jest naciągnięcie płata skórno-tłuszczowego ku dołowi oraz wycięcie nadmiaru skóry. Czas operacji jest uzależniony od stopnia rozciągłości powłok brzusznych i wynosi średnio 3-4 godziny.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zakładane jest ubranie uciskające, które powinno być noszone przez trzy miesiące od zabiegu. W drugiej dobie zostaje przeprowadzona kąpiel w gabinecie pod nadzorem lekarskim. Szwy mogą zostać usunięte po pięciu dniach.

Po wykonaniu zabiegu możesz odczuwać ból, dlatego przez 2-5 dni po operacji można przyjmować leki przeciwbólowe.

Przez pięć dni od zabiegu zaleca się przyjmowanie zastrzyków przeciwzakrzepowych podskórnych, a przez kolejne cztery tygodnie przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Blizny po nacięciach należy natłuszczać, nawilżać oraz masować przez trzy miesiące od zabiegu. Przez pierwszy tydzień po operacji należy zapewnić sobie urlop wypoczynkowy.

Przez dwa tygodnie po zabiegu zaleca się nieuprawianie sportów.

Nie zaleca się opalania przez okres 3-6 miesięcy.

Cena

Procedura miniplastyki powłok brzusznych to koszt od 7 000 zł.

System płatności MediRaty

Informacja o RRSO. Przykład reprezentatywny: dla całkowitej kwoty pożyczki (bez kredytowanych kosztów) w wysokości 5 500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty wyniesie 6 819,60 zł w 24 ratach równych po 284,15 zł, oprocentowanie stałe 6,0%, całkowity koszt pożyczki 1 319,60 zł (w tym: opłata przygotowawcza 911,35 zł, odsetki 408,25 zł) Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 23,04%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 22.10.2017 r. Dla innych parametrów pożyczki wartość RRSO może być inna – skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby bezpłatnie otrzymać indywidualną ofertę pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej.

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8.00-20.00) lub przez FORMULARZ.

Pamiętaj! Do momentu podpisania swojej Umowy ratalnej – wszystkie czynności ze strony MFG SA mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy ratalnej masz pełne 14 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyn, jeżeli się rozmyślisz.

Przejrzyj listę rekomendowanych klinik w największych miastach.