Plastyka brzucha

Wiele kobiet nie jest zadowolonych ze swojego brzucha. Naturalną koleją życia jest to, że ciało zmienia się zwłaszcza po ciąży lub dużej utracie wagi. Skóra staje się wtedy obwisła i luźna. Na szczęście jest sposób, aby brzuch wyglądał ładnie i bez żadnego skrępowania kobiety zakładały kostium kąpielowy na basen lub plażę. Wystarczy poddać się zabiegowi plastyki brzucha, inaczej nazywanym abdominoplastyką.

Plastyka brzucha – kiedy efekty?

To zabieg polegający na usunięciu fałdu skórno‑tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz plastyce mięśni ściany brzucha. To jedyne, skuteczne i trwałe rozwiązanie, które pozwala kobietom cieszyć się ładnym wyglądem brzucha.
Co ważne sam zabieg abdominoplastyki brzucha odbywa się w znieczuleniu ogólnym. Czas samej operacji uzależniony jest od stopnia rozciągłości powłok brzusznych i wynosi średnio 3-4 godziny. Jaka jest cena zabiegu plastyki brzucha? Koszt zabiegu rozpoczyna się od 7000 zł. To spory koszt, ale zawsze można skorzystać z MediRaty, czyli finansowania i płatności ratalnych za dany zabieg.
Najistotniejszą kwestią jest odpowiednia pielęgnacja po zabiegu. Bezpośrednio po zakończeniu plastyki brzucha pacjent ma zakładane ubranie uciskające, które powinno być noszone przez trzy miesiące od zabiegu. W związku z tym, że jest to operacja, można odczuwać ból. Zaleca się wtedy przyjmowanie leków przeciwbólowych. Ważne, aby blizny po nacięciach natłuszczać, nawilżać oraz masować przez trzy miesiące od zabiegu.
Kiedy można spodziewać się efektów po plastyce brzucha? Zdjęcie szwów następuje zwykle po 12-14 dniach. Zasinienia i obrzęk mogą się utrzymywać mniej więcej od 2 do 3 tygodni po operacji. Blizny na początku są wyraźne, ale z upływem kilku miesięcy zbledną całkowicie.
Przez dwa tygodnie po zabiegu należy unikać czynności wymagających wysiłku fizycznego. Do 6 miesięcy nie zaleca się pływania, aerobiku oraz korzystania z sauny, a także solarium.

Plastyka brzucha po ciąży

Plastyka brzucha po ciąży, czy cesarce służy pozbyciu się nadmiernej ilości tłuszczu lub zwisającej skóry na brzuchu. Bardzo często abdominoplastyka brzucha to jedyny sposób, aby brzuch po ciąży wyglądał estetycznie. Niestety samo modelowanie brzucha masażami czy olejkami może nie przynieść pożądanych efektów. Dlatego najlepszym rozwiązaniem jest poddanie się zabiegowi plastyki brzucha.
Różnice po plastyce brzucha przed i po są dostrzegalne gołym okiem. To trwałe i skuteczne rozwiązanie problemu zwisającej skóry. Efektem operacji jest bardziej płaski i jędrny brzuch, przez co poprawia się wygląd całej sylwetki.

Plastyka brzucha abdominoplastyka – cena

Jeżeli po okresie ciąży lub nagłej utracie wody skóra brzucha jest obwisła i luźna, można pozbyć się jej nadmiaru dzięki zabiegowi plastyki brzucha. Jest to korzystne nie tylko ze względów estetycznych, ale też zdrowotnych. Obwisły brzuch prowadzi do bólów kręgosłupa spowodowanych przeciążeniem, zwyrodnienia stawów czy infekcji i zakażeń.

Plastyka brzucha polega na usunięciu fałdu skórno-tłuszczowego w środkowej i dolnej części brzucha oraz plastyce mięśni ściany brzucha. Do zabiegu nie kwalifikują się osoby otyłe lub kobiety, które planują ciążę.

Przeciwwskazania:

 • niepełnoletność,
 • wysokie ciśnienie krwi,
 • choroby serca i płuc,
 • cukrzyca,
 • alergia na leki,
 • tendencja do zatorowości żylnej,
 • stan krwotoczny,
 • choroba tarczycy,
 • otyłość,
 • nałogowe palenie,
 • planowane zajście w ciążę,
 • zaburzenia psychiczne, np. depresja, dysmorfofobia poczucie lęku wynikające z przekonania o nieestetycznym wyglądzie własnego ciała.

Od czego zacząć?

Umów się z chirurgiem plastycznym na konsultacje. W czasie rozmowy określicie Twoją motywację i oczekiwania wobec zabiegu. Dowiesz się również o realnych efektach zabiegu, ryzyku i ewentualnych komplikacjach, jakie mogą Cię spotkać. Niezbędne będzie również przeprowadzenie wywiadu chorobowego.

Potem czekają Cię badania ogólnego stanu zdrowia oraz badania laboratoryjne: grupa krwi, morfologia z rozmazem OB, badanie moczu, koagulogram (APTT, wsk. Quicka, INR), glikemia na czczo, elektrolity (K, Na), jonogram, mocznik, kreatynina, antygen HBS, HIV, HCV itp., EKG z opisem, RTG klatki piersiowej, USG lub mammografia piersi. Niezbędne będzie również szczepienie przeciw WZW typu B.

Na dwa tygodnie przed operacją należy zaprzestać palenia tytoniu i nie należy stosować drastycznych diet.

Przed operacją nie można przyjmować leków wpływających na krzepliwość krwi i powodujących nadmierne krwawienie w czasie operacji, np. Aspiryny ani jej pochodnych.

Przed samą operacją nie należy nic jeść ani pić (6 godzin) oraz po konsultacji z lekarzem odstawić leki.

Przebieg zabiegu

Plastyka brzucha wykonywana jest w znieczuleniu ogólnym. Chirurg dokonuje nacięcia powyżej spojenia łonowego. Następnie skóra zostaje oddzielona od mięśni brzucha, które są zszywane, aby osiągnąć efekt wyszczuplenia sylwetki. Nadmiar tłuszczu zostaje wycięty. Kolejnym etapem jest naciągnięcie płata skórno-tłuszczowego ku dołowi oraz wycięcie nadmiaru skóry. Czas operacji jest uzależniony od stopnia rozciągłości powłok brzusznych i wynosi średnio 3-4 godziny.

Pielęgnacja po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu zakładane jest ubranie uciskające, które powinno być noszone przez trzy miesiące od zabiegu. W drugiej dobie zostaje przeprowadzona kąpiel w gabinecie pod nadzorem lekarskim. Szwy mogą zostać usunięte po pięciu dniach.

Po wykonaniu zabiegu możesz odczuwać ból, dlatego przez 2-5 dni po operacji można przyjmować leki przeciwbólowe.

Przez pięć dni od zabiegu zaleca się przyjmowanie zastrzyków przeciwzakrzepowych podskórnych, a przez kolejne cztery tygodnie przyjmowanie leków przeciwzakrzepowych.

Blizny po nacięciach należy natłuszczać, nawilżać oraz masować przez trzy miesiące od zabiegu. Przez pierwszy tydzień po operacji należy zapewnić sobie urlop wypoczynkowy.

Przez dwa tygodnie po zabiegu zaleca się nieuprawianie sportów.

Nie zaleca się opalania przez okres 3-6 miesięcy.

Cena

Procedura miniplastyki powłok brzusznych to koszt od 7 000 zł.

System płatności MediRaty

Informacja o RRSO. Przykład reprezentatywny dla całkowitej kwoty finansowania (bez kredytowanych kosztów) w wysokości 5 200 zł: całkowita kwota do zapłaty wyniesie 7 487,01 zł w 24 ratach równych po 311,96 zł, oprocentowanie stałe 19%, całkowity koszt finansowania 2 287,01 zł (w tym: opłata przygotowawcza 1 196,00 zł, odsetki 1 091,01 zł), Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania RRSO wynosi 46,04%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 14.03.2023 r. Właścicielem, operatorem systemu płatności MediRaty oraz instytucją finansującą jest LM PAY S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Lechickiej 23A.

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej.

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8.00-20.00) lub przez FORMULARZ.

Pamiętaj! Do momentu podpisania swojej Umowy ratalnej – wszystkie czynności ze strony MediRaty mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy ratalnej masz pełne 14 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyn, jeżeli się rozmyślisz.