Czy warto zdecydować się na lifting twarzy?

W pogoni za atrakcyjnym wyglądem, lepszym samopoczuciem i pewnością siebie, wciąż szukamy sposobów na pozbycie się oznak upływającego czasu. Całe szczęście istnieje dziś wiele metod pozwalających na świadome kreowanie własnego wizerunku. Współczesna kosmetologia, medycyna estetyczna, a przede wszystkim chirurgia plastyczna pomagają skutecznie zatrzymać młodość. Bez wątpienia jedną z najpopularniejszych metod na poprawę urody jest lifting twarzy. Co powinniśmy o nim wiedzieć? Czy chirurgiczny lifting twarzy jest dla każdego? W końcu, z jakim kosztem musimy się liczyć decydując się na zabieg?

Lifting Twarzy

Dlaczego warto wykonać lifting twarzy – poznaj zalety zabiegu

Kwestia estetyki i lepszego samopoczucia to solidny argument przemawiający za poddaniem się zabiegowi, jakim jest lifting twarzy. Trudno uniknąć zmarszczek i bruzd pojawiających się w okolicach oczu, ust, na czole lub policzkach. Są one następstwem upływającego czasu i stopniowej utraty elastyczności skóry. Nie tylko dodają lat, ale także sprawiają, że twarz wygląda na smutną i zmęczoną. Naciąganie skóry twarzy to zabieg, który pozwala rozwiązać tego typu problemy. Pomaga odzyskać młody i świeży wygląd, niweluje zmarszczki, poprawia kontur twarzy. Na jakie jeszcze efekty liftingu twarzy możemy liczyć? Dobrze wykonany zabieg zmienia rozkład objętości twarzy. Znów jest ona pełniejsza na górze, a skóra staje się napięta, dzięki czemu wraca radośniejszy wygląd. Prawda jest taka, że lifting twarzy pozwala szybko i skutecznie usunąć zmarszczki, odmłodzić twarz i poprawić jej rysy. Jednym słowem, może radykalnie poprawić twoją urodę i sprawić, że będziesz wyglądać o wiele lepiej – nawet 10 lat młodziej.

W jakim wieku zdecydować się na lifting twarzy

Tak naprawdę nie ma żadnych sztywnych wytycznych co do wieku, w jakim powinny być osoby poddające się liftingowi. Decyzja o operacji powinna zależeć od tego, jak się czujesz w swojej kategorii wiekowej. Faktycznie, rzadko kiedy rozważa się taką operację przed 35 rokiem życia. Zazwyczaj jest to przedział wiekowy od 45 do 65 lat, ale tak jak wspomnieliśmy jest to kwestia indywidualna.

Dla kogo lifting twarzy

Lifting twarzy to zabieg, który może być wykonany u prawie każdego, kto chce złagodzić lub wyeliminować objawy starzenia się skóry. Na pewno jest to idealne rozwiązanie dla osób, u których doszło do utraty napięcia i sprężystości skóry. Co za tym idzie, zmienił się owal twarzy i jej proporcje, w okolicach oczu, ust, czoła zaczęły pojawiać się bruzdy oraz zmarszczki, kąciki ust opadły tworząc smuty wyraz twarzy.

Rodzaje i metody liftingu twarzy

Klasyczna i pierwotna metoda liftingu twarzy wykorzystuje ingerencję chirurga plastycznego. Jest to tzw. chirurgiczny lifting twarzy. Zakres operacji zależy od indywidualnych potrzeb. Można zdecydować się wyłącznie na lifting policzków lub wykonać lifting całej twarzy w celu usunięcia głębokich zmarszczek. Można też zdecydować się na lifting szyi w celu napięcia tych partii, które najbardziej zdradzają nasz wiek. Tradycyjny lifting polega na chirurgicznym usunięciu nadmiaru opadniętych tkanek i podniesieniu skóry. Przeprowadza się go w znieczuleniu ogólnym. Rozwój medycyny estetycznej pozwala również na przeciwdziałanie objawom starzenia się skóry z użyciem mniej inwazyjnych metod. Wśród nich wymienia się wolumetrię oraz nici liftingujące.

Jak długo utrzymują się efekty liftingu twarzy

Wszystko zależy od rodzaju liftingu. Chirurgiczny lifting twarzy jest zabiegiem trwałym, tak więc nie trzeba go powtarzać. Wolumetryczny lifting twarzy utrzymuje się nie dłużej niż pół roku. Z kolei efekty liftingu twarzy wykonanego przy pomocy nici utrzymują się około roku.

Lifting twarzy – cena

I najważniejsze, ile kosztuje lifting twarzy? Na jaki wydatek powinniśmy się przygotować? Oczywiście ostateczny koszt liftingu twarzy zależy od kilku czynników, m.in. stopnia trudności i zakresu operacji, kliniki, w jakiej będzie wykonany oraz wybranej metody. Cena liftingu twarzy zazwyczaj zaczyna się od 8 500 zł. Oczywiście mniej zapłacimy za metody nieinwazyjne, a więc za wolumetrię i nici, gdyż ich efekty są krótkotrwałe, a więcej za chirurgiczny lifting twarzy zapewniający trwałe efekty. Dla wielu osób cena zabiegu może być zbyt wysoka, jednakże możemy dziś bez większego trudu skorzystać z form finansowania takich wydatków w dogodnym systemie ratalnym (wygodnym rozwiązaniem są MediRaty). Wówczas cena liftingu twarzy nie jest już takim obciążeniem dla budżetu domowego.