Wolumetria twarzy to prosty, nieinwazyjny zabieg bez użycia skalpela. Najczęściej wykorzystuje się w nim kwas hialuronowy. Wypełnia się nim i modeluje obszary na twarzy, które wraz z wiekiem utraciły elastyczność. Zabieg jest bezbolesny, a efekty – wyraźne odmłodzenie, zmniejszenie zmarszczek, poprawienie wyglądu twarzy i jej konturów – widoczne od razu!

Co to jest wolumetria twarzy?

Proces starzenia rozpoczyna się około 30. roku życia. Z czasem stopniowo pogarsza się wygląd naskórka, staje się on cieńszy, wrażliwszy i bardziej podatny na działanie szkodliwych czynników zewnętrznych.

Skóra traci młodzieńczy blask, koloryt i elastyczność, pojawiają się zmarszczki. Po 40. roku życia zanikają na twarzy poduszeczki tłuszczowe, a w wyniku degeneracji struktury kostnej wokół żuchwy i oczodołów twarz zaczyna zmieniać kształt, rysy twarzy tracą ostrość. Na szczęście wystarczy jeden zastrzyk, aby przywrócić właściwy owal twarzy!

Zabieg, który przywraca twarzy kształt, to wolumetria. Stanowi świetną alternatywę dla zabiegów z użyciem skalpela. Pozwala m.in. modelować twarz, przywraca utracony z wiekiem owal, poprawia objętość, redukuje zmarszczki i bruzdy, uelastycznia i ujędrnia skórę. W rezultacie już po jednym zabiegu twarz odzyskuje koloryt i blask, wydaje się młodsza i zdrowsza.

Najczęściej w wolumetrii sięga się po kwas hialuronowy, ale można też wykorzystać inne substancje, w tym tkankę tłuszczową pacjenta.

Dla kogo zabieg wolumetrii twarzy?

Lifting wolumetryczny twarzy przeznaczony jest dla kobiet i mężczyzn. Polecany jest osobom, które chcą jak najdłużej zachować młody wygląd. Warto przemyśleć zabieg, jeśli:

 • nie lubisz swoich zapadniętych kości policzkowych i opadających policzków,
 • chcesz zachować urodę i młody wygląd twarzy,
 • chcesz zredukować zmarszczki,
 • masz zwiotczałą skórę twarzy, ubytki w objętości twarzy, zapadniętą skórę pod oczami.

Wolumetria twarzy pozwala osiągnąć wszystkie te efekty szybko, bezboleśnie i bezpiecznie!

Zabieg wolumetrii twarzy

Przed zabiegiem przeprowadzana jest dokładna ocena proporcji twarzy.

Zabieg wolumetrii twarzy polega na wprowadzeniu wypełniacza na bazie kwasu hialuronowego. Iniekcja odbywa się za pomocą bardzo cienkiej igły lub kaniuli, czyli tępo zakończonej igły.

Zawarty w preparacie kwas hialuronowy wiąże wodę, zwiększając objętość, dzięki czemu wygładza zmarszczki, unosi owal twarzy oraz nawilża skórę. Aby zagwarantować, że preparat rozejdzie się precyzyjnie, lekarz wykonuje delikatny masaż.

Wolumetria twarzy to zabieg praktycznie bezbolesny. Pacjentki, które mają niski próg bólu, mogą poprosić o zastosowanie znieczulenia miejscowego, ale w większości przypadków jest to zbędne. Wkłuwanie nie powoduje klasycznego bólu, raczej lekkie uczucie rozpierania w tkankach podskórnych.

Niekiedy po zabiegu pojawiają się niewielkie siniaki albo obrzęk, które łatwo zamaskować pudrem i korektorem. Ponadto w miejscu podania wypełniacza może pojawić się lekkie zaczerwienienie, ale po 2-3 dniach objawy te samoistnie znikają.

Zabieg trwa około 20 minut, a jego efektami pacjentka może cieszyć się przez 12-18 miesięcy!

Zabieg wolumetrii nie wymaga żadnych przygotowań. Nie wiąże się również z rekonwalescencją.

Jakie efekty daje wolumetria twarzy?

Efekty wolumetrii są rewelacyjne. Zabieg działa liftingująco, skóra staje się bardziej napięta, przywrócona zostaje utracona objętość twarzy. Ponadto wolumetria redukuje zmiany powstałe na skutek procesu starzenia się skóry, uwydatniając naturalne piękno i młodzieńczy wygląd pacjentów.

Pierwsze efekty zabiegu widoczne są od razu, ale z ostateczną oceną rezultatu warto wstrzymać się na około 30 dni, gdyż jest to stopniowy proces. Oto, czego można się spodziewać:

 • likwidacji i wypełnienia zmarszczek,
 • poprawy jędrności skóry twarzy,
 • nadania objętości (wolumetria twarzy),
 • wymodelowania policzków,
 • poprawy kształtu linii żuchwy,
 • poprawy nawilżenia,
 • lepszego napięcie skóry,
 • biostymulacji skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu

 1. Stany zapalne skóry (opryszczka, trądzik).
 2. Nadwrażliwość na składniki preparatu.
 3. Skłonność do powstawania blizn przerostowych.
 4. Ciąża i karmienie piersią.
 5. Choroby o podłożu autoimmunologicznym.
 6. Choroby nowotworowe.

Koszt zabiegu wolumetrii twarzy

Cena zabiegu jest uzależniona od rodzaju preparatu oraz użytej ilości. Obecnie w większości gabinetów medycyny estetycznej ceny wahają się w przedziale 1200-1400 zł, ale w najbardziej znanych i renomowanych gabinetach mogą być one wyższe.