Kwas hialuronowy jest bezpieczny dla organizmu oraz zalecany dla wszystkich rodzajów skóry. Ta substancja wygładza, nawilża i ujędrnia. Do tego uważana jest za antidotum przeciwko starzeniu się. Dlaczego więc nie wykorzystać jej zalet?

Kwas hialuronowy jest często nazywany eliksirem młodości – jest co raz częściej stosowany do wykonywania zabiegów odmładzających skórę. Chociaż jest on wytwarzany w sposób naturalny przez komórki organizmu człowieka, to niestety z wiekiem powstaje go mniej, a zgromadzone zapasy powoli ulegają wyczerpaniu. Warto więc skorzystać z prostych rozwiązań, które pomogą zwiększyć jego ilość w skórze!

Co to jest kwas hialuronowy?

Kwas hialuronowy jest to substancja naturalnie występująca w skórze i naskórku. Jest odpowiedzialna za utrzymanie prawidłowego nawilżenia skóry – jedna cząsteczka tego  kwasu może przyłączyć do siebie nawet 1 000 cząsteczek wody. Dzięki temu otaczający komórki skóry kwas hialuronowy zapewnia im odpowiednie nawilżenie i jędrność.

Kwas hialuronowy najczęściej stosowany jest w medycynie estetycznej przy zabiegach wypełniania zmarszczek oraz nawilżania skóry. Substancja ta jest bezpieczna dla organizmu człowieka, nie wywołuje negatywnych reakcji ani alergii, a co najważniejsze – może znacznie spowolnić procesy starzenia się skóry.

Dlaczego kwas hialuronowy jest ważny dla skóry twarzy?

Jak wspomnieliśmy wcześniej, z wiekiem ilość wytwarzanego przez skórę kwasu hialuronowego jest co raz mniejsza. Dodatkowo jego zapasy zgromadzone w organizmie stopniowo ulegają wyczerpaniu, co powoduje zmianę struktury skóry – zmniejszenie elastyczności i objętości, odwodnienie, zmarszczki, bruzdy, zwiotczenie skóry.

Zastosowanie kwasy hialuronowego w pielęgnacji skóry twarzy

Skuteczne nawilżanie – między innymi przy zastosowaniu właśnie kwasu hialuronowego – rozpoczęte już w wieku 20 lat pomaga w znaczny sposób opóźnić oznaki starzenia się skóry. Warto dodać, że produkty kosmetyczne zawierające kwas hialuronowy są przeznaczone dla każdego rodzaju skóry, są bezpieczne i nie wywołują alergii.

Są one szczególnie zalecane i skuteczne w przypadku skóry suchej oraz u osób po 25. roku życia – to właśnie wtedy organizm zaczyna wytwarzać mniejszą ilość tej substancji.

Na rynku dostępne są kremy, maseczki oraz sera nawilżające zawierające kwas hialuronowy. W gabinetach medycyny estetycznej znajdziemy zabiegi wypełniania kwasem hialuronowym, polegające na wstrzyknięciu w głąb naskórka preparatu z kwasem. Substancja ta ma plastyczną postać żelu, który z łatwością wypełni obszary, w których pojawiły się zmarszczki lub gdzie skórze brakuje objętości.

Jakie efekty można osiągnąć dzięki kwasowi hialuronowemu?

Dzięki stosowaniu preparatów zawierających kwas hialuronowy jesteśmy w stanie likwidować jego niedobory w skórze. Oznacza to poprawę efektywności procesu wiązania wody w komórkach, co jest równoznaczne ze zwiększeniem objętości komórek, lepszym nawilżeniem skóry oraz redukcją zmarszczek.

Pożegnamy się więc z najbardziej uciążliwymi bruzdami – kwas hialuronowy stosowany w gabinetach medycyny estetycznej bez problemu wypełni lwią zmarszczkę oraz zmarszczkę palacza, bruzdy nosowo-wargowe czy brodę.

Efekty zabiegu wstrzykiwania kwasu są widoczne natychmiast, jednak ostateczny rezultat zobaczymy po 3-4 tygodniach – po zniknięciu ewentualnej opuchlizny czy ran. Efekt wypełnienia kwasem hialuronowym utrzymuje się przez około rok.

Zabiegi kwasem hialuronowym – cena

Modelowanie jednej okolicy twarzy może kosztować około 1700 zł. Ceny zależą oczywiście od kliniki, którą wybraliśmy – jej lokalizacji oraz renomy, kompetencji specjalisty wykonującego zabieg oraz popularności gabinetu.

Jeśli przewidywane koszty zabiegu okażą się zbyt wysokie, zawsze możemy opłacić procedurę za pomocą odroczonych płatności MediKod. Co to takiego? To bezpieczna i sprawdzona przez wielu Pacjentów usługa polegająca na przesunięciu płatności o 30 dni. Maksymalna kwota pożyczki wynosi 5000 zł.

Jak to zrobić? Potrzebny jest komputer lub smartfon – pacjent musi wypełnić formularz na stronie internetowej medikod.pl. Następnie otrzyma smsem specjalny kod, dzięki któremu może zakupić usługę w wybranym przez siebie gabinecie. Po wykonanym zabiegu na swoim smartfonie wybiera metodę spłaty rachunku, a następnie zatwierdza transakcję.

Oczywiście samo wygenerowanie kodu nie oznacza, że trzeba go wykorzystać – kod może być traktowany jako koło ratunkowe na wypadek, gdyby koszt wizyty był wyższy, niż przewidywaliśmy. Korzystanie z odroczonych płatności MediKod będzie bezpłatne pod warunkiem, że użyczona kwota zostanie oddana w terminie 30 dni.

Nie zawsze jest to możliwe, jednak nie stanowi to problemu – jeśli nie spłacimy należności w terminie, samodzielnie możemy rozłożyć dług na 4, 8 lub 12 rat. To bardzo proste i praktyczne rozwiązanie. Dodatkowo na stronie medikod.pl znajdziemy kalkulator, który obliczy dla nas wysokość kosztów dodatkowych związanych z przekroczeniem terminu spłaty.

Ale nawet przy spłacie w systemie ratalnym oferta jest korzystniejsza niż pożyczka bankowa!

Przeczytaj również: Wolumetria, czyli modelowanie twarzy kwasem hialuronowym