Artykuły
Artykuły o flebologii
Współczesna medycyna daje wiele możliwości, aby praktycznie bezboleśnie oraz przy niskim wskaźniku ryzyka powikłań, leczyć dokuczliwe dolegliwości. Do tej grupy zalicza się między innymi leczenie żylaków, do których zwalczania stosuje się metody chemiczne.
Na powstanie żylaków ma wpływ nie tylko zdrowie zastawek, ale także harmonijna praca całego układu żylnego. W skład układu żylnego wchodzą żyły głębokie…
Zapobieganie rozwojowi żylaków i choroby żylakowej w pierwszej kolejności powinno polegać na unikaniu sytuacji, w której proces przepływu krwi jest zakłócony…
Do nawracania żylaków przyczynia się czasami nie do końca prawidłowo wykonana operacja usunięcia żylaków – pozostawienie w pachwinie zbyt długiego kikuta żyły…
Prawidłowe rozpoznanie stopnia zaawansowania choroby żylakowej jest podstawą zastosowania najwłaściwszej metody leczenia. Lekarz klasyfikuje istniejące żylaki…
Początkowo żylaki są miękkie i nie bolą. W tym stadium rozwoju stanowią głównie defekt kosmetyczny, jednak nieleczone prowadzą do rozwoju przewlekłej niewydolności żylnej…
W układzie krwionośnym tętnice i żyły spełniają różne funkcje. Tętnicami płynie z serca krew natleniona, a żyłami powraca do niego po spełnieniu swojego zadania…
Żylaki można leczyć zachowawczo poprzez terapię uciskową, przy wykorzystaniu małoinwazyjnych zabiegów wewnątrznaczyniowych lub stosując klasyczne leczenie…
Żylaki kończyn dolnych – wydłużone i poszerzone żyły widoczne jako zgrubienia o nieregularnym, często krętym przebiegu – są źródłem dolegliwości zdrowotnych i …
Żylaki kończyn dolnych to jedno z najczęściej występujących schorzeń u ludzi
Artykuły
