Leczenie żylaków – metody chemiczne
Współczesna medycyna daje wiele możliwości, aby praktycznie bezboleśnie oraz przy niskim wskaźniku ryzyka powikłań, leczyć dokuczliwe dolegliwości. Do tej grupy zalicza się między innymi leczenie żylaków, do których zwalczania stosuje się metody chemiczne. Dzięki ich zastosowaniu pacjent może jeszcze tego samego dnia wrócić do domu. Nie wymagają one bowiem dłuższego okresu hospitalizacji. Do tego są bardzo bezpieczne, a co najważniejsze skuteczne.
Chemiczne metody leczenia żylaków
Wiele osób każdego dnia zastanawia się, jak wyleczyć żylaki na nogach. Jest to dolegliwość bardzo utrudniająca codzienne życie i funkcjonowanie, objawiająca się odczuwaniem dość silnego bólu nóg. Jeszcze nie tak dawno, jedną z najpopularniejszych metod leczenia żył był zabieg chirurgiczny.
Na szczęście ciągły rozwój medycy, daje możliwość stosowania nowoczesnych i mniej inwazyjnych zabiegów, które równie skutecznie usuwają żylaki kończyn dolnych. To metody chemiczne takie jak, skleroterapia, skleroterapia przy użyciu pianki, klejenie żylaków VenaSeal, VeriClose oraz VenaBlock. Ich ogromną zaletą jest to, iż są bardzo bezpieczne, powikłania pojawią się niezwykle rzadko, a czas rekonwalescencji jest znacznie krótszy, niż w przypadku operacji chirurgicznej.
Skleroterapia
Jednym ze skutecznych sposobów, który bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu żył, jest skleroterapia żylaków. To chemiczna metoda, którą stosuje się w medycynie od początku XX wieku. Polega ona na ostrzykiwaniu żylaków na nodze specjalnym preparatem. Jak on działa? Zostaje on podany prosto do żyły, a następnie wywołuje on w niej stan zapalny, a w konsekwencji dochodzi do zamknięcia światła żyły i żylak po pewnym czasie zanika.
Należy jednak, w tym miejscu wyraźnie zaznaczyć, że żylaki na nodze tą metodą mogą leczyć osoby, u których występuje teleangiektazja (zmiany naczyniowe wymagające leczenia) oraz żylaki małe lub średnie. Wtedy skleroterapia przynosi zamierzone efekty, które są widoczne po upływie od miesiąca do dwóch. Warto również zwrócić uwagę, że ostrzykiwanie żylaków w przypadku tego zabiegu, nie jest możliwe u kobiet w ciąży oraz pacjentów, którzy są uczuleni na którykolwiek ze składników preparatu.
Skleroterapia przy użyciu pianki
Kolejną równie skuteczną formą leczenia żylaków jest skleroterapia, ale przy użyciu pianki. Określa się ją metodą Tessariego. Różnica pomiędzy zwykłą skleroterapią, a skleroterapią przy użyciu pianki, polega na tym, że lekarz nie używa płynnego roztworu, a właśnie specjalną piankę. Leki, które się w niej znajdują, sprawiają iż po jej zaaplikowaniu dochodzi do zmian, które polegają na uszkodzeniu komórek śródbłonka, a następnie ich złuszczenia. Z kolei śródbłonek wydalany jest z moczem w ciągu kilku dni, po przeprowadzonym zabiegu.
Uszkodzenie ścian żył natomiast, prowadzi po kilku tygodniach do ich zwłóknienia i zarośnięcia światła żyły. Co ważne, stosowana pianka wykazuje silniejsze działanie, niż wspomniany roztwór. Dzięki temu używa się jej mniej, podczas leczenia żylaków na nogach. Można ją zastosować w przypadku żylaków, które są trochę większe, a efekty są równie zadowalające.
Klejenie żylaków – VenaSeal, VariClose oraz VenaBlock
Żylaki na łydkach można wyleczyć jeszcze jedną chemiczną metodą, a dokładnie przeprowadzić zabieg polegający na klejeniu żylaków. Najczęściej wykonuje się klejenie żylaków metodą VenaSeal. Jak przebiega tego typu forma leczenia? Za pomocą specjalnego urządzenia, które wyglądem przypomina pistolet, prosto do żyły wstrzykiwany jest specjalny klej tkankowy. Po jego aplikacji dochodzi do procesu zamykania żył i ich stopniowego się zrastania. Efekty tego zabiegu daje się zauważyć już po kilku tygodniach.
Zamykanie żył metodą klejenia żylaków VariClose przebiega niemal identycznie, jak w przypadku VenaSeal. Różnica polega na tym, iż wstrzykiwany klej tkankowy jest po prostu gęściejszy oraz bardziej lepki. Po zastosowaniu kleju VariClose proces usuwania żylaków przebiega nieco szybciej. Natomiast klej tkankowy najnowszej generacji to VenaBlock, który stosuje się w leczeniu szerszego spektrum chorób żylnych. Bardzo dobrze sprawdza się w leczeniu niewydolności żylnej kończyn dolnych.
Leczenie chemiczne żylaków w systemie płatności MediRaty
Ból spowodowany żylakami, może znacząco wpłynąć na naszą aktywność. Jeśli zastanawiasz się jak leczyć żylaki, proponujemy rozważyć metody chemiczne, które są mniej inwazyjne. Za to są równie skuteczne i bezpieczne, jak te powszechnie znane, polegające na przeprowadzeniu operacji chirurgicznej.
Zarówno skleroterapia, skleroterapia przy użyciu pianki, klejenie żylaków przy wykorzystaniu kleju tkankowego VenaSeal, VeriClose lub VenaBlock, odbywa się w znieczuleniu miejscowym i trwa od 15 do 30 minut. Wszystkie te zabiegi nie wymagają hospitalizacji, a czas rekonwalescencji jest naprawdę krótki. Oczywiście przed ich przeprowadzeniem, pacjent poddawany jest dokładnym badaniom żył, które dają pełny obraz jednostek chorobowych i miejsc, w których należy zniszczyć powstałe żylaki. Pozwalają lekarzowi podjąć decyzję dotyczącą tego, która metoda chemiczna u danego pacjenta będzie najbardziej skuteczna.
Leczenie żylaków jest kosztowane, ale na własnym zdrowiu nie można oszczędzać. Wyleczyć żylaki można, dzięki skorzystaniu z systemu finansowania i płatności ratalnych MediRaty. Wszystkie formalności załatwiane są w kilka minut. Bardzo dogodny jest również okres spłaty, który wynosi 12, 24 lub 36 miesięcy.
Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14) lub przez FORMULARZ.
Sprawdź, które kliniki to wykonują