Licówka porcelanowa – cena

Licówka to cienka płytka porcelanowa kolorem zbliżona do naturalnej barwy szkliwa zęba. Przykleja się ją specjalnym klejem do lica zdrowego zęba. Maskuje wszelkie nieprawidłowości, jak: kształt, długość, kolor czy ubytki. Porcelana jest dla organizmu biologicznie obojętna i nie powoduje alergii. Licówka to rozwiązanie estetyczne, zapewniające efekt tzw. „Hollywoodzkiego uśmiechu”.

Licówki mogą być wykonane z akrylu czy kompozytu. Jednak tylko porcelana daje pożądaną elastyczność, trwałość oraz brak przebarwień i osadzania się kamienia nazębnego.

Osoby mające wiele ubytków, plomby, silne przebarwienia, słabe szkliwo, cierpiące na paradontozę czy przewlekłe stany zapalne dziąseł i przyzębia najczęściej nie kwalifikują się do licówek. W takich przypadkach rozwiązaniem problemu mogą być np. korony.

Na czym polega zabieg

Wymaga dwóch wizyt u stomatologa. Najpierw zęby są szlifowane w obrębie szkliwa, po czym pobiera się precyzyjny wycisk protetyczny zębów oraz dobiera kolor porcelany. Na koniec zabezpiecza się zęby stosując tzw. licówki czasowe. Zabieg przeprowadzany jest w znieczuleniu miejscowym.

Wycisk wraz ze specyfikacją stomatologiczną zostaje przekazany do laboratorium protetycznego, które przygotowuje licówki. Po ok. 2 tygodniach licówki przyklejane są do powierzchni zęba specjalnymi cementami kompozytowymi.

Licówki dają trwały efekt estetyczny przez okres około 8 lat. Ich ceny kształtują się od kilkudziesięciu złotych do 2 500 zł za jeden ząb.

System płatności MediRaty

Informacja o RRSO. Przykład reprezentatywny dla całkowitej kwoty finansowania (bez kredytowanych kosztów) w wysokości 5 200 zł: całkowita kwota do zapłaty wyniesie 7 487,01 zł w 24 ratach równych po 311,96 zł, oprocentowanie stałe 19%, całkowity koszt finansowania 2 287,01 zł (w tym: opłata przygotowawcza 1 196,00 zł, odsetki 1 091,01 zł), Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania RRSO wynosi 46,04%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 14.03.2023 r. Właścicielem, operatorem systemu płatności MediRaty oraz instytucją finansującą jest LM PAY S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Lechickiej 23A.

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej.

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14) lub przez FORMULARZ.

Wszystkie czynności ze strony MediRaty przed podpisaniem Umowy ratalnej mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy możesz w ciągu 14 dni odstąpić od niej bez podania przyczyn.