Zabieg powiększania ust jest jednym z najczęściej wykonywanych w gabinetach kosmetycznych. Nie tylko sprawia, że wargi są pełniejsze, ale również pomaga poprawić ich kształt oraz proporcje.

Kiedy warto zdecydować się na zabieg powiększania ust, czy ta procedura jest bezpieczna, ile kosztuje oraz jakie metody wypełniania ust stosuje się w gabinetach medycyny estetycznej?

Jeśli chcesz wymodelować usta, ten artykuł odpowie na wszystkie Twoje pytania!

Kiedy warto powiększyć usta?

Tak jak napisaliśmy we wstępie – zabieg powiększania ust pomaga poprawić ich objętość, kształt oraz rozmiar. Można więc, w pewnym uproszczeniu, napisać, że jest zalecany każdej osobie, która nie jest zadowolona z tego, jak wyglądają jej usta.

Z drugiej jednak strony, patrząc na internetowe trendy, warto zaznaczyć, że osoba planująca procedurę powinna być w dobrej kondycji zarówno fizycznej, jak i – być może przede wszystkim – psychicznej, a także mieć realistyczne oczekiwania względem rezultatów.

Przejdźmy jednak do kilku sytuacji, w których powiększenie ust może przełożyć się na lepsze samopoczucie oraz poprawę samooceny klienta.

1. Bardzo cienkie usta lub utrata objętości spowodowana wiekiem – w tej sytuacji fillery mogą przywrócić objętość oraz nadać ustom pożądany rozmiar.

2. Asymetryczny kształt warg – odpowiednio przeprowadzony zabieg może znacząco poprawić wygląd ust i nadać im symetryczny wygląd.

3. Zmarszczki palacza – warto zauważyć, że ten problem dotyka nie tylko osób palących. Pionowe linie wokół warg mogą być też rezultatem częstego picia przez słomkę czy nawykowego ściągania warg w „dziubek”. Wypełniacze mogą pomóc pozbyć się tego rodzaju zmarszczek.

4. Blizny lub wady wrodzone – zabieg powiększenia ust może okazać się pomocny w korekcji blizn czy wrodzonych defektów i poprawić ogólny wygląd warg.

Zabieg wypełnienia ust może pozytywnie wpłynąć na Twoją samoocenę oraz pomóc w pozbyciu się kompleksów. To szybka i relatywnie nieinwazyjna procedura, która pomoże poprawić kontur warg i sprawi, że twarz będzie wyglądać młodziej.

Zanim jednak wybierzesz gabinet i zapiszesz się na zabieg, warto umówić się na konsultację z doświadczonym specjalistą, który pomoże Ci wybrać odpowiednią metodę, najlepiej dopasowaną do Twojej sytuacji.

Czy powiększanie ust jest bezpieczne?

Zabieg powiększania ust przeprowadzony przez doświadczonego specjalistę jest bezpieczny oraz dobrze tolerowany przez organizm. Jednak warto zaznaczyć, że na powodzenie procedury wpływ ma kilka czynników. Są to przede wszystkim rodzaj użytego fillera, umiejętności osoby przeprowadzającej zabieg oraz stan zdrowia osoby planującej wypełnienie warg.

Warto też zaznaczyć, że chociaż generalnie sam zabieg jest uważany za jeden z mniej inwazyjnych, po jego wykonaniu zdarzają się pewne skutki uboczne lub komplikacje. Mogą to być na przykład:

  • opuchlizna,
  • zaczerwienienie,
  • siniaki,
  • uczucie dyskomfortu w okolicy wstrzyknięcia wypełniacza.

Trzeba jednak zaznaczyć, że takie problemy pojawiają się sporadycznie. Jeszcze rzadziej spotykane, ale możliwe, są powikłania takie jak infekcje, reakcje alergiczne, a także problemy naczyniowe. Zazwyczaj jednak te komplikacje są wynikiem nieumiejętnego przeprowadzenia procedury, można ich więc z łatwością uniknąć, korzystając z usług renomowanego gabinetu.

Pamiętaj, że planując zabieg, warto samemu zadbać o swoje bezpieczeństwo. Zacznij od wyboru kliniki cieszącej się dobrą opinią, a podczas konsultacji nie bój się zadawać pytań i podejmij świadomą decyzję, czy powiększanie ust jest dla Ciebie odpowiednie.

Poza tym, zanim umówisz się na wizytę, dobrym pomysłem jest zapoznanie się z różnymi metodami powiększania ust. Poniżej opisaliśmy najpopularniejsze z nich.

Modelowanie ust kwasem hialuronowym

Powiększanie ust kwasem hialuronowym jest często stosowaną metodą korekcji warg. Kwas hialuronowy to substancja naturalnie występująca w ludzkim ciele, odpowiadająca za nawilżenie, objętość oraz elastyczność tkanek, co sprawia, że jako preparat jest ona bezpieczna.

Użycie kwasu hialuronowego pozwala uzyskać naturalne rezultaty. Najczęściej stosuje się od 0,5 ml do 1 ml preparatu. Jego ilość zależy od objętości ust.

Efekty zabiegu są bardzo estetyczne oraz odwracalne, należy jednak dodać, że nie są trwałe. Kwas utrzymuje się w ustach przez około 6 do 8 miesięcy.

Substancja jest naturalnie wchłaniana przez organizm, co sprawia, że efekty z czasem zanikają. Zabieg powiększania ust kwasem hialuronowym to dobra metoda, jeśli zależy Ci na tymczasowej poprawie objętości lub chcesz sprawdzić, czy będziesz się sobie podobać z pełniejszymi ustami.

Iniekcje własnego tłuszczu

Kolejną popularną metodą jest powiększanie ust własnym tłuszczem. Jest to dwustopniowa procedura – obejmuje zabieg liposukcji oraz, w drugim kroku, wypełnienia ust.

Pozwala uzyskać trwalsze rezultaty niż kwas hialuronowy, jednak z czasem część tkanki może zostać wchłonięta przez organizm.

Bardzo dużą zaletą tej metody jest niskie ryzyko alergii – specjalista używa w końcu Twojego własnego tłuszczu. Trzeba jednak zaznaczyć, że metoda wymaga dużej wprawy, ponieważ istnieje większe ryzyko pojawienia się krwiaka. Również rekonwalescencja jest dłuższa niż w przypadku zastosowania kwasu hialuronowego.

Implanty silikonowe

Implanty silikonowe, w przeciwieństwie do opisanych wcześniej preparatów, to wypełnienie pozwalające osiągnąć naprawdę trwałe rezultaty. Zabieg powiększania ust z użyciem implantów obejmuje wszczepienie ich pod skórę i pozwala poprawić objętość oraz kształt warg.

Ta procedura jest już jednak operacją, która wymaga znieczulenia, a niekiedy nawet narkozy. Chirurg wykonuje niewielkie nacięcia i wprowadza implanty, a następnie nadaje im pożądany kształt i rozmiar. Ponieważ jest to dosyć inwazyjny zabieg, rekonwalescencja może zająć nawet kilka tygodni.

Modelowanie ust na płasko

Ten termin odnosi się do różnych technik korekcji ust. Może obejmować zarówno zabiegi z preparatem kwasu hialuronowego, jak i mikropigmentację, czyli rodzaj permanentnego tatuażu, który ma podkreślić kontur ust oraz kolor warg.

Cel jest jednak ten sam – możliwie naturalny efekt powiększania ust, który można opisać „jak moje usta, tylko lepsze”.

Metody powiększania ust – przeciętna cena zabiegu

Cena powiększania ust zależy w dużej mierze od wybranej metody, renomy i lokalizacji gabinetu, w którym przeprowadzany jest zabieg, a także ilości użytego wypełniacza.

W Polsce orientacyjna cena zabiegu powiększania ust z użyciem kwasu hialuronowego wynosi od około 800 zł do nawet 2000 zł za sesję. Z kolei średnia cena korekcji ust tłuszczem może kosztować nawet 3500 zł.

Jak widać, nie są to tanie procedury. Jeśli jednak marzysz o poprawie wyglądu warg, możesz skorzystać z naszej usługi finansowania usług medycznych – wszystkie szczegóły znajdziesz na stronie!