Zabieg kwasem polimlekowym – przebieg, efekty i cena. Poznaj kwas polimlekowy!
Masz wpływ na wygląd owalu twarzy i jędrność skóry! Zabiegi z użyciem kwasu polimlekowego (sculptra) pozwalają skutecznie stymulować produkcję kolagenu u pacjenta, zapewniając efekt liftingu bez ingerencji chirurgicznej.
Piękna, młoda i promienna skóra to marzenie wielu z nas. W miarę jak czas upływa, skóra podlega naturalnym procesom starzenia się, które prowadzą do utraty elastyczności i pojawiania się przebarwień. Jednak zdrowy tryb życia i odpowiednio dobrane zabiegi kosmetologii i medycyny estetycznej pozwalają zachować młody wygląd skóry przez dłuższy czas.
Chcesz odmłodzić wygląd skóry? Poznaj zabiegi z wykorzystaniem kwasu polimlekowego, który działa jak stymulator kolagenowy.
Czym jest kwas polimlekowy i jak działa na skórę?
Kwas polimlekowy (dokładniej kwas L-polimlekowy) to substancja biostymulująca, która jest coraz częściej wykorzystywany w kosmetologii do poprawy kondycji skóry. Preparat stosuje się w celu wypełniania zmarszczek i ubytków na skórze twarzy i ciała, przywracania młodzieńczego owalu twarzy oraz poprawy ogólnej jakości skóry.
Zabiegi z użyciem kwasu polimlekowego polegają na wprowadzeniu preparatu głęboko w tkanki skórne, co wywołuje stan zapalny, będący naturalną reakcją organizmu na obecność substancji obcej.
W rezultacie preparat ten aktywuje intensywny procesy regeneracji skóry oraz stymuluje komórki do produkcji kolagenu, czyli białka odpowiedzialnego za napięcie i elastyczność skóry.
To z kolei prowadzi do odbudowy struktury skóry, wypełnienia zmarszczek, bruzd i ubytków tkanki tłuszczowej, a także do poprawy ogólnej jakości i gęstości skóry. Dzięki temu kwas polimlekowy niweluje nie tylko objawy starzenia się skóry, ale także jego przyczyny.
Wskazania do zabiegu kwasem polimlekowym
Zabieg kwasem polimlekowym może być zalecany osobom po 30. roku życia, które chcą poprawić wygląd swojej skóry i uzyskać dyskretne efekty odmładzające.
Zabiegi z kwasem polimlekowym mogą być przeprowadzane na twarzy i ciele. Służą do wypełniania zmarszczek i przywracania objętości zapadniętych rejonów (np. policzków, okolicy jarzmowej, skroni), poprawy owalu twarzy (w linii żuchwy i podbródka) oraz wygładzania skóry dekoltu, ramion, brzucha czy ud.
Najważniejsze wskazania do zabiegów z kwasem polimlekowym.
- Zmarszczki, linie mimiczne i bruzdy – kwas polimlekowy może pomóc w wygładzeniu drobnych zmarszczek i bruzd poprzez wypełnienie skóry.
- Utraty elastyczności skóry – zabieg z kwasem polimlekowym może poprawić napięcie skóry, przywrócić jej utraconą jędrność i elastyczność poprzez pobudzenie produkcji kolagenu oraz wzmocnienie włókien kolagenowych.
- Zapadnięcie rejonów twarzy – zabiegi z użyciem kwasu polimlekowego pozwalają na przywrócenie objętości zapadniętych rejonów (szczególnie widoczna jest korekcja ubytków u osób bardzo szczupłych).
- Przebarwienia i plamy – kwas polimlekowy może pomóc w rozjaśnieniu przebarwień spowodowanych słońcem, starzeniem się skóry lub trądzikiem.
- Suchość skóry i utrata blasku – zabiegi z kwasem polimlekowym mogą poprawić kondycję i nawilżenie skóry, co przełoży się na jej zdrowszy i bardziej promienny wygląd.
Przeciwwskazania do zabiegu kwasem polimlekowym
Mimo że kwas polimlekowy jest stosunkowo łagodny, a zabiegi z wykorzystaniem preparatu bezpieczne, istnieją pewne sytuacje, w których należy zrezygnować lub odsunąć w czasie zastosowanie kwasu polimlekowego.
Przeciwwskazaniem do zastosowania kwasu polimlekowego są aktywne stany zapalne skóry, oparzenia słoneczne oraz skłonnościami do powstawania bliznowców. Zabiegów nie wykonuje się również u kobiet w ciąży i kobiet karmiących piersią.
Przeciwwskazaniem do iniekcji kwasu polimlekowego są również choroby autoimmunologiczne (w tym choroba Hashimoto) i nieuregulowana cukrzyca.
Decyzja o zastosowaniu zabiegu z kwasem polimlekowym powinna być skonsultowana z doświadczonym specjalistą, który przeprowadzi pogłębiony wywiad, oceni skórę i określi, czy użycie preparatu jest bezpieczne i może przynieść pożądane efekty.
Przez kilka dni po poprawnie wykonanym zabiegu może miejscowo występować obrzęk i zasinienie. Bezpośrednio po zabiegu skóra w obszarze zabiegowym może być również zaczerwieniona i tkliwa.
W celu uzyskania jak najlepszych rezultatów zabiegu konieczne jest przestrzeganie wszystkich zaleceń pozabiegowych. Do najważniejszych z nich należy masaż obszaru poddanego zabiegowi oraz unikanie ekspozycji na promieniowanie UV.
Efekty zabiegu z wykorzystaniem kwasu L-polimlekowego
Zabieg kwasem polimlekowym może przynieść wiele korzyści, w tym: spłycenie zmarszczek i linii mimicznych, poprawę owalu twarzy, poprawę elastyczności skóry, redukcję przebarwień i plam oraz zwiększenie nawodnienia i rozświetlenia skóry. Młodszy i zdrowszy wygląd skóry przełoży się na lepsze samopoczucie i doda pacjentowi pewności siebie.
Efekty zabiegów z kwasem L-polimlekowym pojawiają się stopniowo i są w pełni widoczne po około 6 tygodniach od ostatniej z zaplanowanych iniekcji. Rezultaty w postaci poprawy wyglądu skóry mogą utrzymywać się nawet do 2 lat.
Cena zabiegu z użyciem kwasu polimlekowego
Koszt zabiegu kwasem polimlekowym może różnić się w zależności od wielu czynników, takich jak lokalizacja salonu kosmetycznego, doświadczenie specjalisty, obszar skóry poddawany zabiegowi oraz liczba sesji potrzebnych do osiągnięcia pożądanych efektów. Przed przystąpieniem do zabiegu warto skonsultować się ze specjalistą, który ustali plan zabiegów i przygotuje kosztorys całej procedury.
Podsumowanie
Zabieg kwasem polimlekowym może być doskonałą opcją dla osób pragnących odzyskać młodszy i bardziej promienny wygląd skóry. Jednak przed przystąpieniem do zabiegu zawsze warto dokładnie zrozumieć jego przebieg, skonsultować się z ekspertem i ocenić, czy jest on odpowiedni dla naszej skóry. Warto również pamiętać, że efekty zabiegu mogą się różnić w zależności od indywidualnych cech skóry każdej osoby.
Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14) lub przez FORMULARZ.
Sprawdź, które kliniki to wykonują