Depilacja laserowa bikini i jej koszty

Depilacja laserowa bikini to nowoczesna metoda usuwania niechcianych włosów z okolic intymnych za pomocą skoncentrowanego światła laserowego. Procedura ta pozwala na trwałe zmniejszenie ilości włosów w strefie bikini. Korzyści z depilacji bikini to przede wszystkim estetyczna, gładka skóra.

Sprawdź, ile kosztuje usunięcie wszystkich włosków z okolic intymnych. Poznaj różne metody depilacji i przekonaj się, że laser to skuteczny sposób na pozbycie się niechcianego owłosienia na bardzo długo.

Rodzaje depilacji okolic bikini

Usuwanie niechcianego owłosienia jest zabiegiem kosmetycznym, który można dostosować do indywidualnych potrzeb.

Najpopularniejsze rodzaje depilacji okolic bikini to:

 • depilacja klasyczna obejmująca usunięcie włosków pojawiających się poza linią majtek. Jest to najprostszy i najbardziej zachowawczy sposób depilacji, często wybierany przez osoby ceniące naturalność lub decydujące się po raz pierwszy na zabieg depilacji okolic bikini;
 • depilacja kalifornijska obejmuje usunięcie zbędnego owłosienia, które wystaje poza linię stringów. Pozwala na noszenie stroju kąpielowego o odważniejszym kroju bez obaw o nieestetycznie wystające włoski;
 • depilacja hollywoodzka polegająca na całkowitym usunięciu włosów z okolic intymnych, włącznie z pośladkami. Jest to najbardziej radykalna forma depilacji, która nie pozostawia żadnych włosów, zapewniając idealnie gładką skórę;
 • depilacja francuska łączy depilację klasyczną z usunięciem włosów z górnej części wzgórka łonowego. Można przy niej pozostawić niewielki pasek włosów, którego szerokość i długość są kwestią indywidualnych preferencji;
 • depilacja brazylijska zakłada całkowite usunięcie włosów zarówno z przodu, jak i z tyłu, z możliwością pozostawienia niewielkiego paska włosów na wzgórku łonowym;
 • dla mężczyzn dostępne są również specjalne warianty depilacji okolic intymnych, np. brazylijska albo hollywoodzka.

Jak wygląda zabieg depilacji laserowej bikini?

Depilacja z użyciem lasera to skuteczna metoda pozwalająca na długotrwałe usunięcie niechcianych włosów z okolic intymnych. Zabieg wykorzystuje skoncentrowaną wiązkę światła laserowego, która penetruje skórę i jest absorbowana przez melaninę, komórki obecne w skórze i we włosach.

Energia światła przekształcana jest w ciepło, które niszczy cebulki włosowe, zapobiegając ich regeneracji.

Ile zabiegów potrzeba?

Pojedynczy zabieg laserowego usuwania owłosienia nie wystarczy. Liczba potrzebnych zabiegów jest indywidualna i zależy od takich czynników, jak kolor i grubość włosów, typ skóry oraz obszar depilacji. Zazwyczaj koniecznych jest od 5 do 8 sesji laserem w odstępach 4-6 tygodni. Warto również dodać, że laser najskuteczniej usuwa włosy w fazie aktywnego wzrostu.

Jak dbać o skórę po zabiegu?

Po zabiegu laserowej depilacji bikini skóra może być lekko zaczerwieniona i podrażniona. Aby zminimalizować dyskomfort i wspomóc jej regenerację, należy unikać bezpośredniego nasłonecznienia i korzystania z solarium przez co najmniej 2 tygodnie oraz stosować kremy z wysokim filtrem SPF (30 lub wyższym), aby chronić skórę przed promieniowaniem UV.

Na wydepilowane obszary należy nakładać delikatne kremy łagodzące z aloesem lub pantenolem. Należy też unikać gorących kąpieli, sauny oraz intensywnych ćwiczeń przez 24-48 godzin po zabiegu i nie należy stosować w obszarze depilacji kosmetyków zawierających alkohol.

Przeciwwskazania do depilacji okolic bikini

Usuwanie owłosienia z miejsc intymnych nie jest odpowiednie dla osób:

 • w ciąży i w okresie laktacji;
 • ze świeżą opalenizną;
 • z chorobami skóry takimi jak łuszczyca, bielactwo czy egzema;
 • przyjmujących leki światłouczulające;
 • z cukrzycą;
 • z aktywnymi infekcjami skórnymi.

Jak długo utrzymują się efekty?

Efekty depilacji laserowej okolic bikini są długotrwałe po pełnym cyklu zabiegów, który zazwyczaj obejmuje od 5 do 8 sesji. Włosy, które odrastają, są zwykle jaśniejsze, cieńsze i mniej widoczne.

Ze względu na cykl wzrostu włosów oraz indywidualne różnice w reakcji na epilację trudno jest zagwarantować całkowite i permanentne usunięcie wszystkich włosów. Najłatwiej usunąć te grube i ciemne na jasnej skórze. Jasne, siwe lub rudawe włosy mogą być trudniejsze do usunięcia ze względu na mniejszą ilość melaniny, która absorbuje światło diody laserowej.

Zmiany hormonalne, takie jak te związane z ciążą, menopauzą czy zaburzeniami hormonalnymi, także mogą wpłynąć na wzrost włosów i potencjalnie spowodować ich częściowy powrót.

Po zakończeniu pierwszego cyklu zabiegów niektórzy ludzie mogą wymagać sporadycznych sesji dodatkowych, aby utrzymać efekty. Częstotliwość tych sesji jest indywidualna i może się wahać od raz na rok do raz na kilka lat.

Koszty depilacji laserowej bikini

To, ile kosztuje depilacja laserowa bikini, zależy od wielu czynników, np. od lokalizacji salonu kosmetycznego lub kliniki. W większych miastach ceny jednego zabiegu może być wyższe ze względu na wyższe koszty utrzymania salonu. Ponadto specjaliści z większym doświadczeniem zwykle mają wyższe stawki.

Różne technologie laserowe mogą powodować różnice w cenie depilacji laserowej bikini. Nowocześniejsze lasery, bardziej komfortowe i skuteczniejsze, to wyższy cennik depilacji. Cena depilacji laserowej może zależeć od wielkości obszaru, który ma być depilowany. Depilacja całkowita (hollywoodzka) będzie kosztować więcej niż depilacja klasyczna czy kalifornijska.

Chociaż pojedyncza sesja depilacji laserowej bikini jest droższa niż woskowanie, golenie czy stosowanie kremów depilacyjnych, regularne korzystanie z tych metod szybko podniesie całkowite koszty. Tym samym depilacja laserowa jest bardziej ekonomiczna w dłuższej perspektywie.

Golenie i stosowanie kremów wymaga ciągłej powtórki i wiąże się z dodatkowymi kosztami zakupu produktów. Z kolei elektroliza, oferująca trwałe efekty, podobnie jak depilacja laserowa, jest droższa i czasochłonna, co sprawia, że jest mniej popularna w przypadku usuwania owłosienia z okolic bikini.

Tym samym, biorąc pod uwagę koszty początkowe i długoterminowe oraz efektywność poszczególnych metod, depilacja laserowa często okazuje się bardziej opłacalną opcją.