Ceny i przeciętne koszty pompy insulinowej

Niestety, nie każdy Pacjent cierpiący na cukrzycę może liczyć na refundację pompy insulinowej ze środków NFZ. Leczenie cukrzycy pompą insulinową od kiedy urządzenie wymyślono i udoskonalono jest najpopularniejsza metodą i jednocześnie jedną z najbardziej skutecznych. W Polsce leczenie pompą insulinową jest powszechne wśród dzieci do 10. roku życia. Refundacja kosztów tego typu insulinoterapii dotyczy także kobiet w ciąży. Większość Pacjentów nie spełniających tych kryteriów jest zdana głównie na siebie.

Cena pompy insulinowej uzależniona jest od producenta oraz funkcji, jakie posiada dany model. W przypadku standardowych modeli stawki wahają się od 4 000 do 9 000 zł. Droższą opcją są pompy z ciągłym monitoringiem glikemii, z dodatkową hipoblokadą oraz modele „przewidujące” hiperglikemię. Pierwsza z wersji to koszt około 12 000 zł, ale za pompę z hipoblokadą, która przy przekroczeniu progu ustalonego dla hipoglikemii wstrzymuje podawanie insuliny na 2 godziny będziemy musieli zapłacić około 15 000 zł. Najdroższym rozwiązaniem jest obecnie pompa insulinowa z systemem SmartGuard, która „przewiduje” możliwość wystąpienia hipoglikemii. Dzięki temu możliwe jest wstrzymanie podawania insuliny w najbardziej odpowiednim momencie. Jej dostarczanie wznawiane jest dopiero wtedy, gdy glikemia zaczyna mieć tendencję wzrostową. Cena tej najbardziej zaawansowanej technologicznie pompy sięga kwoty 18 000 zł. Pompy insulinowe mogą więc osiągać zawrotne ceny, a opłacenie ich z własnej kieszeni czymś niemożliwym dla wielu pacjentów.

System płatności MediRaty

Informacja o RRSO. Przykład reprezentatywny: dla całkowitej kwoty pożyczki (bez kredytowanych kosztów) w wysokości 5 500,00 zł, całkowita kwota do zapłaty wyniesie 6 819,60 zł w 24 ratach równych po 284,15 zł, oprocentowanie stałe 6,0%, całkowity koszt pożyczki 1 319,60 zł (w tym: opłata przygotowawcza 911,35 zł, odsetki 408,25 zł) Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania (RRSO) wynosi 23,04%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 22.10.2017 r. Dla innych parametrów pożyczki wartość RRSO może być inna – skontaktuj się z naszymi konsultantami, aby bezpłatnie otrzymać indywidualną ofertę pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8-20, sob. 9-14).

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8.00-20.00) lub przez FORMULARZ.

Pamiętaj! Do momentu podpisania swojej Umowy ratalnej – wszystkie czynności ze strony MediRaty Sp. z o.o. mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy ratalnej masz pełne 14 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyn, jeżeli się rozmyślisz.