Operacja zaćmy – cena

Operacja zaćmy jest zabiegiem chirurgicznym, który polega na usunięciu zmętniałej soczewki oka i zastąpieniu jej sztuczną soczewką. Jest to jeden z najczęściej wykonywanych i najbardziej skutecznych zabiegów chirurgicznych na świecie, którego celem jest poprawienie wzroku pacjenta. U większości pacjentów jest wykonywany w znieczuleniu miejscowym w ramach chirurgii jednego dnia.

Procedura składa się z badania kwalifikacyjnego i właściwej operacji usunięcia zaćmy.

Badanie kwalifikacyjne

Badanie kwalifikacyjne przed operacją zaćmy jest bardzo ważne, ponieważ pozwala lekarzowi ocenić stan oka pacjenta oraz upewnić się, że u pacjenta można wykonać zabieg. Podczas wizyty kwalifikacyjnej pacjent powinien posiadać aktualne wyniki badań laboratoryjnych (morfologia, cukier, elektrolity, badanie ogólne moczu).

Badanie kwalifikacyjne obejmuje:

  • – autorefraktometrię,
  • – badanie ostrości wzroku, aby ocenić stopień zaćmy i określić, jak bardzo zmętniała jest soczewka,
  • – badanie w lampie szczelinowej,
  • – badanie dna oka, aby ocenić ciśnienie w oku oraz stan nerwu wzrokowego, a gdy jest to niemożliwe – wykonanie USG gałki ocznej w projekcji B,
  • – ocenę ciśnienia wewnątrzgałkowego,
  • – badanie liczby komórek śródbłonka rogówki w mikroskopie lustrzanym,
  • – biometrię (obliczenie mocy sztucznej soczewki wewnątrzgałkowej) metodą tradycyjną lub metodą optyczną.

Wyniki tych badań pomagają lekarzowi dobrać odpowiednią metodę operacji zaćmy oraz odpowiednią soczewkę do wszczepienia.

Cena badania kwalifikacyjnego zawiera się w ogólnej cenie operacji.

Cena operacyjnego usunięcia zaćmy

Cena operacji usunięcia zaćmy może się różnić w zależności od regionu, a także od kliniki lub szpitala, w którym jest ona wykonywana, oraz rodzaju soczewki, która ma być wszczepiona.

Ceny zaczynają się od ok. 2500 zł. Warto pamiętać, że cena operacji usunięcia zaćmy nie powinna być jedynym kryterium wyboru kliniki, na podstawie którego pacjent decyduje się na zabieg. Bardzo ważne jest, aby znaleźć doświadczonego lekarza, który będzie mógł zagwarantować jak najlepsze rezultaty oraz zminimalizować ryzyko powikłań po operacji.

System płatności MediRaty

Informacja o RRSO. Przykład reprezentatywny dla całkowitej kwoty finansowania (bez kredytowanych kosztów) w wysokości 5 200 zł: całkowita kwota do zapłaty wyniesie 7 487,01 zł w 24 ratach równych po 311,96 zł, oprocentowanie stałe 19%, całkowity koszt finansowania 2 287,01 zł (w tym: opłata przygotowawcza 1 196,00 zł, odsetki 1 091,01 zł), Roczna Rzeczywista Stopa Oprocentowania RRSO wynosi 46,04%. Wyliczenie zostało przygotowane na dzień 14.03.2023 r. Właścicielem, operatorem systemu płatności MediRaty oraz instytucją finansującą jest LM PAY S.A. z siedzibą w Warszawie przy ul. Lechickiej 23A.

Następny krok należy do nas. W razie potrzeby pomożemy znaleźć dla Ciebie najlepszą klinikę i dobierzemy dla Ciebie najkorzystniejszy system rat dostosowany do Twojej kondycji finansowej

Dowiedz się więcej i zamów finansowanie pod nr tel.: 22 266 83 70 (pon.-pt. 8.00-20.00) lub przez FORMULARZ.

Pamiętaj! Do momentu podpisania swojej Umowy ratalnej – wszystkie czynności ze strony MediRaty mają charakter informacyjny i są bezpłatne. Po podpisaniu Umowy ratalnej masz pełne 14 dni na odstąpienie od niej bez podania przyczyn, jeżeli się rozmyślisz.